ستاد اقتصاد مقاومتی از مرکز «شتابدهی نوآوری» تقدیر کرد

« مرکز شتابدهی نوآوری » از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تقدیر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز شتابدهی نوآوری در پارک فناوری پردیس با حمایت از رویدادهای کارآفرینی گوناگون در سراسر کشور سعی دارد تا مفاهیمی مانند کار و تلاش خلاقانه را در میان اقشار جوان تری مانند دانشجویان نهادینه سازد، بی شک هدف نهایی از چنین فرایندی خلق ثروت و یافتن پاسخی فناورانه برای یک نیاز است.

ایجاد فضاهای اشتراکی برای کار و تاسیس شتابدهنده های نوآوری در کنار فراهم ساختن ابزارها و شرایط لازم، بخشی از برنامه های کاری این مرکز را تشکیل می دهد. مرکز شتابدهی و نوآوری سعی دارد تا  به جای ایفای نقش یک سیاست گذار دولتی، در نقش حلقه واسط میان بخش خصوصی و دولتی ظاهر شود و ارتباط لازم میان این دو را فراهم سازد.

در حال حاضر چهار سال از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی می‌گذرد. طی این مدت طرح‌ها و پروژه‌ های متعددی برای تحقق اهداف آن فعالیت خود را آغاز کرده اند.

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و با هدف «یکسان‌سازی و هماهنگی پروژه‌های اقتصادی مقاومتی استان‌ها و پایش عملکرد آنها» سامانه نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی را طراحی و اجرا کرد.

اطلاعات پروژه‌های اقتصاد مقاومتی ۳۱ استان کشور، توسط مجریان آنها در این سامانه ثبت شد و در نهایت ۵ طرح از هر استان به عنوان پروژه‌های موفق آن استان در زمینه اقتصاد مقاومتی معرفی شد. 

مرکز شتابدهی نوآوری یکی از پنج طرح برتر استان تهران است که از ابتدا با هدف تحقق بخشی از اهداف سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی توسط معاونت علمی و فناوری تاسیس شد و اکنون این موفقیت می تواند نشانه ای  بر تایید زحمات جوانان پرتلاش ایرانی در شرکت های دانش بنیان و شتاب دهنده های مستقر در سراسر کشور باشد 

کد خبر 4740582

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =