ثبت۲۶۲مورد دوقلو زایی درلرستان/بیماری‌های قلبی در صدر علت فوتی‌ها

خرم‌آباد- مدیرکل ثبت احوال لرستان با اشاره به ثبت ۲۶۲ مورد دو قلو زایی در این استان، گفت: بیماری‌های قلبی و عروقی در صدر علت فوتی‌ها در لرستان است.

به گزارش خبرنگار مهر، مطفی امانی پور ظهر سه شنبه در گفت و گو با رسانه ها در سخنانی با اشاره به آمار وقایع حیاتی در استان لرستان طی شش ماه نخست امسال، اظهار داشت: در مدت زمان یاد شده، ۱۴ هزار و ۸۴۴ واقعه ولادت در لرستان به ثبت رسیده است.

ثبت ۲۶۲ مورد دو قلو زایی در لرستان

وی، گفت: از این تعداد هفت هزار و ۸۶۸ مورد و معادل ۵۳ درصد پسر و شش هزار و ۹۷۶ مورد و معادل ۴۷ درصد دختر بوده اند.

مدیرکل ثبت احوال لرستان، افزود: همچنین از مجموع کل ولادت های ثبت شده در لرستان به ازای هر ۱۱۳ پسر، ۱۰۰ دختر متولد شده است و از مجموع این ولادت ها ۹ هزار و ۴۵۲ مورد و معادل ۶۳.۷ درصد در شهرهای استان و پنج هزار و ۳۹۲ مورد و معادل ۳۶.۳ درصد در روستاها به ثبت رسیده است.

امانی پور با تاکید بر اینکه در این مدت در هر شبانه روز به طور متوسط ۸۰ نوزاد و در هر ساعت تقریبا سه نوزاد متولد شده است، گفت: ۹۸ درصد ولادت های ثبت شده در لرستان در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیده است.

وی، تصریح کرد: در مدت زمان یاد شده ۲۶۲ مورد از ولادت های ثبت شده مربوط به نوزادان دو قلو و شش مورد سه قلو بوده است.

بیماری های قلبی و عروقی در صدر علت فوتی‌ها

مدیرکل ثبت احوال لرستان همچنین به واقعه فوت در لرستان در مدت زمان یاد شده اشاره کرد و گفت: در این مدت چهار هزار و ۵۵۸ واقعه فوت در لرستان به ثبت رسیده که از مجموع این تعداد دو هزار و ۷۰۳ مورد و معادل ۵۹.۳ درصد مرد و هزار و ۸۵۵ مورد و معادل ۴۰.۷ درصد زن بوده اند.

امانی پور، عنوان کرد: از کل فوتی های ثبت شده در لرستان سه هزار و ۲۷۹ مورد و معادل ۷۱.۹ درصد در شهرها و هزار و ۲۷۹ مورد و معادل ۲۸.۱ درصد در روستاهای لرستان به ثبت رسیده اند و به طور متوسط در هر شبانه روز ۲۵ مورد و هر ساعت تقریبا یک مورد فوتی در لرستان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه ۹۱.۹ درصد فوتی های استان در مهلت قانونی ۱۰ روزه به ثبت رسیده اند، گفت: مهم ترین عوامل مرگ و میر در شش ماهه اول سال ۹۸ در لرستان به ترتیب بیماریهای قلبی و عروقی با تعداد هزار و ۶۴۴ مورد و ۳۶.۱ درصد، بیماری های بد تعریف شده مانند کهولت سن با تعداد ۵۹۱ مورد و معادل ۱۳ درصد، سرطان و سایر تومورها با ۴۸۹ مورد و معادل ۱۰.۷ درصد و حوادث غیر عمدی با ۴۸۵ مورد و ۱۰.۶ درصد بوده است.

کد خبر 4740782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =