اساتید حوزه و دانشگاه در گام دوم انقلاب حرکت جدیدی را آغاز کنند

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اساتید در گام دوم انقلاب باید حرکت جدیدی را آغاز کنند تا بر روی دانشجو تأثیر گذار باشند، گفت: دانشجو را باید با آرمان ها پرورش داد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح سه شنبه در دیدار با معاون بررسی بسیج اساتید دانشگاه پیام نور بیرجند، اظهار داشت: باید تفکر کارگر، دانشجو، سپاهی، ارتشی، اساتید تفکر بسیجی باشد چراکه تفکر بسیجی به علم جهت می دهد.

وی با تأکید بر اینکه اگر علم رها باشد به یک ابزار برای همه قدرت طلب های بی شعور تبدیل می شود، بیان کرد: بسیج اساتید باید به علم جهت داده و دانشجو را هوشیار و بیدار کند تا فریب دشمن را نخورد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اساتید در گام دوم انقلاب باید حرکت جدیدی را آغاز کنند تا بتوانند بر روی دانشجو تأثیر گذار باشند، عنوان داشت: گام دوم انقلاب یک حرکت جدید است و اساتید باید از فرصت های ایجاد شده استفاده کنند.

عبادی با بیان اینکه دانشجو را باید با آرمان ها پرورش دهیم، بیان داشت: وقتی اساتید در حوزه و دانشگاه بی تفاوت باشند، به طور حتم طلبه و دانشجو نیز بی تفاوت می شوند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه امروز برای مسائل عقیدتی، فکر و اندیشه‌ی خود ارزشی قائل نیستیم، افزود: به اسم مسلمان هستیم اما در علم، عمل، اخلاق و سیاست از مسلمانی اطلاعی نداریم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دست ما در مقابل بیگانگان از مکتب، تاریخ، اهل بیت و علم پر است، افزود: اینکه امروز با توجه به انواع و اقسام امکانات و ارتباطات نباید هیچ شبهه ای بی پاسخ بماند.

عبادی با تأکید بر اینکه مشکلات به مکتب غنی اسلام بر نمی گردد بلکه مشکلات و شکست هایی که نصیبمان می شود به خاطر کوتاهی ها و ولنگاری خودمان است، بیان کرد: متاسفانه به اندازه ای که به دنبال باقی مطامع زندگی می رویم به دنبال مسائل دیگر و پاسخگویی ها حرکت نمی کنیم و خود را در تأمین زندگی اشرافی گیر انداخته ایم.

وی بر لزوم اجرای عدالت در جامعه تأکید کرد و گفت: متاسفانه امروز شاهد هستیم دشمن برخی ها را به پول های حرام و حقوق های نجومی و دزدی مشغول کرده و برخی را نیز به نان شبشان محتاج، که در نتیجه هر دو دسته نسبت به انقلاب بی تفاوت می شوند.

در گام دوم انقلاب باید حساب شده قدم برداریم

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، بی تفاوت کردن جامعه را مهمترین راهبرد دشمن دانست و گفت: دشمن با طرح هایی از جمله دزدی کردن، کم فروشی کردن، حرام خواری کردن، گران فروشی کردن سعی دارد تا جامعه از هم گسیخته شود و در صورت حمله با یک جامعه بی درد و بی تفاوت و بی دین روبرو باشد.

عبادی با اشاره به اینکه این چهل سال با همه مشکلات، فراز و نشیب ها و بی تفاوتی ها و انتخاب های آبکی گذشت، عنوان داشت: برخی ها در انتخابات به اندازه یک کیلو پنیر برای انتخاب مسئولین، ارزش قائل نیستند تا بتوانند از طریق مشورت یک فرد اصلح را انتخاب کنند.

وی با تأکید بر اینکه در گام دوم انقلاب باید حساب شده قدم برداریم، بیان داشت: برخی ها حاضر نیستند برای باز کردن عقده های فکری خود زمانی اختصاص دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه برخی از افرادی که متصدی سرنوشت جامعه در حوزه و دانشگاه هستند به شغل خود به عنوان یک شغل روزمره و تأمین مسائل معیشتی نگاه می کنندف بیان کرد: این مشکلی است سبب می شود تا مخاطبش نیز دچار مشکل شود و به بی تفاوتی دچار شود.

عبادی اضافه کرد: همچنین برخی دانشجویان تنها به دنبال مدرک هستند و بر روی دیگر مسائل تفکری نمی کنند.

کد خبر 4740791

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =