هرمزگان رکوردار رشد اشتغال و افزایش جمعیت شاغل

بندرعباس - هرمزگان به عنوان یکی از رکورد داران رشد اشتغال جمعیت شاغل در کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز آمار ایران در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد ,در فصل تابستان ۹۸ نرخ مشارکت اقتصادی استان و جمعیت ۱۵ ساله نسبت به سال ۹۷ قریب به ۵درصد افزایش و نسبت اشتغال در این فصل از ۳/۳۷ درصد به ۲/ ۴۱ درصد رسیده است.
بر اساس این گزارش هرمزگان بالاترین افزایش نرخ مشارکت در این فصل را داشته است و در نسبت اشتغال جزء ۵ استان برتر کشور میباشد .این گزارش می افزاید با نگاهی دقیقتر به شاخص های بازار کار مشخص می شود در سال اخیر با بهبود فضای کسب و کار و روتق اقتصادی ایجاد شده در این استان , متقاضیان ورود به بازار کار افزایش پیدا کرده به نحوی که حتی از سایر نقاط کشور نیز متقاضیان کار وارد هرمزگان شده اند.
بر پایه ی این گزارش :با وجود این حجم از افزایش کمترین تغییر در افزایش نرخ بیکاری هرمزگان شاهد بوده ایم , به گونه ی که جمعیت بیمه شده ای این استان در مرداد ۹۸ نسبت به مدت مشابهه بیش از ۸ هزار نفر افزایش داشته است.
این در حالی ست که نرخ مشارکت هرمزگان در سال ۹۶-- ۴/۳۸ بوده که درتابستان  سال ۹۸ به۴۸ درصد رسیده است .این گزارش حاکیست افزایش نرخ مشارکت مذکور بیانگر افزایش جمعیت فعال در بازار کار است ,و همچنین نرخ بیکاری استان در تابستان ۹۸ نسبت به بهار ۹۸ حدود ۵/۱ درصد کاهش داشته است.
لازم به ذکر است تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری تنها رشد ۵۰۰ نفری را نشان میدهد که این تعداد از ۱۹۷۱ به ۲۴۹۶ نفر در تابستان ۹۸ رسیده است.
گفتنی است تمامی این شاخص ها نشانه ی بهبود کمی و کیفی بازار کار, شاخص اشتغال , و عملکرد مناسب تیم اقتصادی استان در  طی دو سال اخیر است.
کد خبر 4741110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =