نامه مجلس به روسای قوا برای آزادی دانشمند ایرانی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، سه نامه خطاب به رؤسای سه قوه تدوین شد تا پیگیر بازگشت مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی به کشور شوند.

محمد جود ابطحی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری جهت پاسخگویی به سئوالات چند تن از نمایندگان در جلسه امروز این کمیسیون حضور یافت.

وی با اشاره به سئوال عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین از غلامی گفت: سئوال این نماینده درباره عملکرد ضعیف کمیته موارد خاص در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود که وزیر علوم توضیحاتی را در این باره ارائه کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: بر این اساس مقرر شد که نماینده مردم نائین مستندات خود را درباره سئوال مذکور به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی دو هفته آینده ارسال کند و در صورتی که قانع نشد، این سوال جهت بررسی به صحن علنی مجلس ارسال می‌شود.

ابطحی با بیان اینکه همچنین سئوال حسینی کیا نماینده مردم سنقر از غلامی در این جلسه مطرح شد، اظهار داشت: سئوال این نماینده درباره عزل و نصب ها در دانشگاهها بود که قرار شد این نماینده هم مستندات خود را در این باره به وزیر علوم در دو هفته آتی ارائه کند و در صورت قانع نشدن، این سئوال به صحن مجلس ارسال شود.

ابطحی تصریح کرد: همچنین امروز اعضای خانواده مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکا نیز مهمان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بودند.

 وی با بیان اینکه این دانشمند ایرانی بدون هیچ دلیل خاصی در بازداشت قرار دارد، گفت: در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، سه نامه خطاب به رؤسای سه قوه تدوین شد تا پیگیر بازگشت این استاد دانشگاه به کشور شوند.

کد خبر 4741135

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =