موسسان مدارس غیردولتی دید تجاری به واحدهای آموزشی نداشته باشند

همدان - استاندار همدان گفت: موسسان مدارس غیردولتی نباید دید تجاری به واحدهای آموزشی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدسعید شاهرخی ظهر سه شنبه در شورای آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه رعایت قوانین و مقررات در نظام آموزشی کشور از ملزومات است و باید بر این امر نظارت جدی داشته باشیم، گفت: از زحمات سنگین و خاموش پروژه مهر در راستای آماده سازی محیط‌های آموزشی و ساماندهی نیروی انسانی تشکر می کنم.

استاندار همدان با بیان اینکه همدان از نظر سازماندهی نیروی انسانی از بهترین استانها است، گفت: در بحث توسعه مدارس غیر دولتی باید همانند سایر شاخص‌ها که در تراز اول کشور هستیم به درصد مدنظر برسیم.

شاهرخی با تاکید بر اینکه از بخش خصوصی در بحث آموزشی و گسترش توامان کمی و کیفی حمایت می‌کنیم و باید با تساهل و تسامح راه را برای این افراد هموار کنیم، گفت: با توجه به تاثیر این مدارس در توسعه آموزش و فرهنگ، نگاه ویژه و حمایتی داریم.

تعیین تکلیف زمین های دارای کاربری آموزشی

وی با تاکید بر اینکه موسسان مدارس غیردولتی نباید دید تجاری به واحدهای آموزشی داشته باشند، گفت: کارگروهی به ریاست معاونت عمرانی استاندار و با ترکیب مدیر کل آموزش و پرورش، نوسازی و تجهیز مدارس، راه و شهرسازی و شهردار تشکیل شود تا تکلیف زمین‌هایی که کاربری آموزشی دارند، مشخص شده و در راستای توزیع عادلانه فضای آموزشی اقدام لازم انجام گیرد.

استاندار همدان بابیان اینکه از ورود بخش خصوصی به حوزه آموزش حمایت می‌کنیم، گفت: در  توسعه حوزه آموزش با گسترش توامان کمی و کیفی این حوزه از مشارکت بخش خصوصی حمایت می کنیم.

شاهرخی اضافه کرد: باید در حوزه اقتصادی و در شورای بانکها به موسسین مدارس تسهیلات پرداخت شود چراکه در نهایت نتیجه آن ارتقای سطح آموزشی و فرهنگی جامعه خواهد بود.

مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد سازمان مشارکت های مردمی و مدارس غیر دولتی کشور نیز گفت: تصمیمات شورای آموزش و پرورش استان همدان کاربردی است.

رسول پاپایی عنوان کرد: مصوبات شورای آموزش و پرورش استان همدان جنبه عملیاتی و کاربردی داشته و موفقیت های شورای آموزش و پرورش این استان نشان از دقت نظر و تصمیمات درست مسئولان استان همدان دارد.

وی تصریح کرد: تلاش می کنیم با تقویت شوراهای آموزش و پرورش دستگاه تعلیم و تربیت بیش از پیش ارتقا پیدا کند.

معاون سیاسی، امنیتی و فرهنگی استاندار همدان نیز گفت: تعامل سازنده‌ای بین آموزش و پرورش و دستگاه‌های اجرایی استان همدان برقرار است.

مصطفی آزادبخت با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش اولویت نخست استان همدان است چرا که آینده کشور در گرو پیشرفت دانش‌آموزان است، گفت: باید مناسب‌ترین زمین‌ها در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

زمین‌های بسیاری با عنوان کاربری آموزشی در سطح شهرهای استان همدان تعیین شده اما آموزش و پرورش توان مالی برای خرید آن‌ها را ندارد وی با بیان اینکه زمین‌های بسیاری با عنوان کاربری آموزشی در سطح شهرهای استان همدان تعیین شده اما آموزش و پرورش توان مالی برای خرید آن‌ها را ندارد، گفت: شهرداری همدان باید همکاری لازم در خصوص فراهم کردن زمین‌های آموزشی را با آموزش و پرورش داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز با اشاره به بازگشایی مطلوب مدارس در استان همداناظهار کرد: امسال بیش از ۲۸۵ هزار دانش آموز سال تحصیلی جدید را  پرنشاط و  با شور حسینی آغاز کردند.

محمد پورداود با بیان اینکه به لحاظ منابع انسانی استان همدان جزو استان های برخوردار است، افزود: امسال بیش از ۵۰۰ نفر نیرو را جذب کردیم و خوشبختانه به لحاظ نیروی انسانی مشکلی نداریم.

وی با اشاره به افزایش کارایی کمی و کیفی دستگاه تعلیم و تربیت استان همدان بر اساس سند تحول بنیادین، خاطرنشان کرد: پوشش دانش آموزی استان در مدارس غیر دولتی از ۵ درصد به بیش از ۱۰ درصد رسیده است که امیدواریم تا پایان برنامه ششم ۱۵ درصد محقق شود.

کد خبر 4741175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =