کمیته حقیقت یاب پزشکی برای بررسی علت مرگ بیمار آملی تشکیل شد

آمل - رئیس شبکه بهداشت ودرمان آمل گفت که کمیته حقیقت یاب پرشکی برای بررسی علت مرگ بیمار ۴۷ ساله فوت شده در یکی از بیمارستان های این شهرستان خبر داد.

فرامرز اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به زودی این کمیته حقیقت یاب پس از بررسی تمام مراحل درمانی وتاییدیه پزشکی قانونی نظر خود را نسبت به علت مرگ این بیمار اعلام خواهد کرد.

وی اظهارنظرها موجود در شبکه های اجتماعی که علت مرگ را خطای پزشکی اعلام کردند ، گمانه زنی رسانه ای فاقد پشتوانه پزشکی توصیف کرد.

برخورد یا تعلیق تیم پزشکی پس از اعلام نتیجه

رئیس شبکه بهداشت ودرمان آمل درپاسخ به این پرسش که با تیم درمانی بیمارستان که خطای پزشکی آنها باعث مرگ مرحوم شده چه برخوردی با آنها شده است، گفت، که البته قصوری دراین زمینه رخ داده، اما اینکه ناشی ازخطای آشکار ویا عمدی نبوده، بعد از اعلام نظر پزشکی قانونی خواهد بود ودرحال حاضر نمی توان جلوی فعالیت پزشکی کسی را بدون مدرکی گرفت.

مرد ۴۷ ساله ای هفته گذشته دریکی از بیمارستان های آمل که برای انجام عمل" فتق "، به علت آنچه که تزریق برخی آنتی بیوتیک و واکنش هایی که پس از آن از سوی بیمار شده، به حالت کما می رود و پس از دو ساعت  ، جان خود را از دست داد.

کد خبر 4741325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =