تدابیر ویژه برای حضور بانوان در آزادی/فیفا هرسال نمره منفی می دهد

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا گفت: تدابیر حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی ایران و کامبوج پیش بینی شده و یگان ویژه آمادگی کاملی دارد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین تدابیر یگان ویژه برای حضور بانوان در دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و کامبوج گفت:  در این مسابقه جایگاه ویژه و امنی را برای بانوان در نظر گرفته ایم و سرویس های مناسبی برای خدمات دهی بانوان پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: یک واحد پلیس زن هم هست که در این بازی به هدایت بانوان کمک می کند. آمادگی کاملی از سوی یگان ویژه برای این مسابقه وجود دارد.

کرمی در پاسخ به این سئوال که مسئولیت کنترل تماشاگران خارج از ورزشگاه با چه کسی است؟ تاکید کرد: ما هم داخل و هم خارج از ورزشگاه را کنترل می کنیم. عموما هر تماشاگری از خانه تا ورزشگاه با پلیس است. مسئولیت هدایت تماشاگران در داخل استادیوم با یگان ویژه است و بیرون با پلیس تهران بزرگ.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در خصوص اینکه چه زمانی قرار است تامین امنیت داخل استادیوم به خود هواداران واگذار شود؟ گفت: شما حرف دل ما را گفتید. داستانی را تعریف می کنم که مصداق کار ما است. یک روز استواری در یک پاسگاه میز و صندلی را رنگ می کند و از یک سرباز می خواهد آنجا بایستد تا کسی رنگی نشود. آن استوار همان موقع به یک پاسگاه دیگر منتقل می شود و بعد از چند سال دوباره به جای قبلی بر می گردد و می بیند یک سرباز جلوی میز و صندلی ایستاده است. می پرسد این سرباز چیست که جواب می دهند این سرباز لوحه دارد و پُستش تثبیت شده است. استوار می گوید من این سرباز را سال های قبل گذشته بودم تا کسی رنگی نشود. حالا حکایت ما است. یگان ویژه در دهه 70 که ورزشگاه ها جو هیجانی داشت و التهابات زیاد بود، وارد ورزشگاه شد. الان هم یادشان رفته که ما آنجا هستیم و نباید اینقدر در ورزشگاه می ماندیم!

کرمی خاطرنشان کرد: طبق مقررات فیفا، انتظامات ورزشگاه ها با باشگاه میزبان است و فدراسیون باید سازماندهی کند.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا علیرغم تاکید فدراسیون، امسال این طرح عملی نشد؟ گفت: آقای مهدی تاج (رئیس فدراسیون فوتبال) قول داد امسال یگان ویژه و نیروی انتظامی داخل استادیوم ها دو قدم عقب تر می روند ولی شرایط فراهم نشد. این مشکل اساسی ما است.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا افزود: فیفا هر سال یک نمره منفی می دهد و می گوید چرا از پلیس استفاده می کنید. ما برای آموزش افراد و هواداران اعلام آمادگی کرده ایم. تامین کلی امنیت بر عهده ما است ولی کارهای بلیت فروشی و ایجاد نظم و خدمات روی سکوها باید بر عهده باشگاه باشد. ما هم در کنار آنها امنیت را تامین می کنیم.

کرمی در پایان گفت: متاسفانه امسال هم نیامدند. قرار بود بلیت ها الکترونیکی و صندلی ها شماره گذاری شود که انجام نشد. الان بلیت الکترونیکی فروخته می شود ولی شماره صندلی ها مشخص نیست. یک مقدار دیر عمل کردند و فکر می کنم امسال هم باید کنار این صندلی رنگی بایستیم!

کد خبر 4741633

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =