تعامل میان بخشی رویکرد وزارت کشور برای کاهش آسیب های اجتماعی است

اراک-کارشناس مسئول سلامت اجتماعی وزارت کشور گفت: رویکرد وزارت کشور درخصوص آسیب های اجتماعی هم افزایی بین دستگاه ها است تا با پرهیز از موازی کاری وکاهش هزینه ها بتوان تحت مدیریت واحد عمل کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، نسرین گودرزی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب اولویت های آسیب های اجتماعی در پنج محور از قبیل اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، نقاط بحرانی شهری و مفاسد اخلاقی هستند که قرار است با مدیریت وزارت کشور و با هماهنگی بین بخشی همراه با عزم ملی در دستگاه های متولی اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد.

کارشناس مسئول سلامت اجتماعی وزارت کشور ادامه داد: کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی به درستی به موضوع آسیب اجتماعی پرداخته تا متولیان مربوطه به راهکارهای عملیاتی در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی دست پیدا کنند.

وی بیان کرد: رویکرد وزارت کشور در خصوص آسیب های اجتماعی تعامل و هم افزایی بین دستگاه های اجرایی است تا با پرهیز از موازی کاری و رفع هزینه های گزاف بتوان در یک مدیریت واحد عمل کرد.

کارشناس مسئول سلامت اجتماعی وزارت کشور گفت: در استان ها وزارت کشور تفاهم نامه هایی با مدیریت استانداران در حوزه آسیب اجتماعی منعقد کرده است که شامل اعتباراتی است البته اعتبارات زیادی در این قسمت وجود ندارد و نباید منتظر باشیم تا اعتباری تزریق شود و کار انجام شود بلکه باید همگرایی و هماهنگی بین بخشی دستگاه ها صورت پذیرد.

گودرزی اظهار کرد: اگر امکان بررسی موردی در سطح این کار گروه و این جلسه وجود دارد، مطرح شود و مطمعن باشیم با رویکرد وزارت کشور در این حوزه و تعامل بین دستگاهی می توان نسبت به کاهش آسیب اجتماعی اقدام کرد.

کارشناس مسئول سلامت اجتماعی وزارت کشور گفت: کاهش آسیب های اجتماعی جامعه به همگرایی تمام آحاد جامعه نیاز دارد.

کد خبر 4741894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =