جرائم فضای مجازی رشد یافته است

قزوین- دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: جرائم فضای مجازی رشد چشمگیری داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد قاسمی ظهر چهارشنبه در نشست مشترک قضایی و انتظامی که به مناسبت فرارسیدن هفته نیروی انتظامی برگزار شد، ضمن تبریک این هفته گفت: امنیت و احساس امنیت مقوله مهم اجتماعی و از دغدغه های جامعه است و در نظام مقدس جمهوری اسلامی ارکان مختلفی وظیفه تامین امنیت در حوزه های گوناگون را برعهده دارند و امنیت موجود در کشور نیز حاصل تلاش همه دستگاه های متولی است.

وی افزود: نیروی انتظامی به عنوان متولی اصلی نظم و امنیت در جامعه سعی دارد با اقدامات به موقع خود در راستای افزایش امنیت اجتماعی در سطح جامعه گام بردارد.

دادستان قزوین بیان کرد: اقدامات چند سال گذشته نیروی انتظامی قابل تقدیر است و مقام معظم رهبری نیز رضایت خود را از عملکرد این نیروی مردمی اعلام داشته اند اما این اقدامات تا رسیدن به نقطه مطلوب در امنیت و احساس امنیت باید ادامه داشته باشد و از هیچ کوششی دریغ نشود.

قاسمی اظهار داشت: بخشی از ماموریت های نیروی انتظامی به صورت تکلیفی و به عنوان ضابط قضایی است و وظایف را قانون گذار مشخص کرده و در آیین دادرسی کیفری نیز به آن اشاره شده که باید به خوبی توسط نیروی انتظامی اجرایی و عملیاتی شود.

دادستان مرکز استان تاکید کرد: بخش دیگری از ماموریت های نیروی انتظامی در قالب خدمات انتظامی است که در این حوزه تنوع ماموریت وجود دارد و دادستان نیز به عنوان مدعی العموم نظارت دارد و در راستای احیاء حقوق عامه وارد می شود و مسائل را رصد می کند.

این مقام قضایی استان در ادامه افزود: قوه قضاییه و نیروی انتظامی در خط مقدم رفتار و برخورد با مردم قرار دارند و باید عملکرد ما در راستای خدمت رسانی آسان تر و احترام به حقوق مردم باشد.

قاسمی خاطرنشان کرد: دادستان به عنوان رییس ضابطین وظیفه آموزش را بر عهده دارد و در این راستا برنامه و دوره های متعددی را در راستای آموزش ضابطین و با بهره گیری از توان کارشناسان قضایی و انتظامی آغاز کرده ایم و ضروری است که این دوره ها از سوی پرسنل نیروی انتظامی با جدیت دنبال شود زیرا هرچقدر بعد آموزشی تقویت شود بسیاری از مشکلات کاری برطرف خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: ریاست معظم قوه قضاییه نیز در این خصوص سیاست های ویژه ای همچون پلیس اجرای احکام دارند که همه باید با این سیاست ها همگام و همسو شویم و بدون شک اجرایی شدن این سیاست ها موجب سهولت در خدمت رسانی می شود.

وی تاکید کرد: بسیاری از جرائم از فضای فیزیکی به فضای مجازی انتقال یافته است و شاهد رشد چشمگیری در این حوزه هستیم و پلیس باید در این خصوص نیز به خوبی وارد عمل شود و فعالیت های خود را با نگاه پیشگیرانه در جهت برخورد و جلوگیری از جرائم فضای مجازی تقویت کند.

قاسمی در ادامه یادآور شد: در سال جاری برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را خواهیم داشت و ضروری است در ماه های منتهی به پایان سال رصد خوبی نسبت به مسائل انتخاباتی بخصوص در فضای مجازی داشته باشیم زیرا بسیاری از اختلافات سیاسی ابتدا از فضای مجازی شروع می شود و سپس به سطح جامعه و در بین طرفداران نمایندگان کشیده می شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان گفت: جدیت در انجام وظایف در بین پرسنل نیروی انتظامی وجود دارد و دادستانی نیز بازرسی های دوره ای و سرزده ای را از مراجع انتظامی آغاز کرده و یقینا این بازرسی ها به منظور مچ گیری نیست و در راستای ارتقاء کیفیت خدمت رسانی به جامعه است.

کد خبر 4741898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =