۱۲۵۰ دستگاه اتوبوس شهری در مرزهای چهارگانه مستقر می‌شوند

مدیرعامل اتحادیه اتوبوس‌ران‌های شهری بابیان اینکه حمل‌ونقل زائران از اولویت‌های مهم ستاد اربعین محسوب می‌شود، گفت: یک هزار و ۲۵۰ دستگاه اتوبوس شهری در مرزهای چهارگانه مستقر می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو اربعین، محسن مسلم خانی بابیان اینکه یک هزار و ۲۵۰ دستگاه اتوبوس شهری برای جابجایی زائران اربعین در مرزهای چهارگانه به‌مرور مستقر می‌شوند، اظهار داشت: این اتوبوس‌ها مسئولیت جابه‌جایی زائران را از پارکینگ‌ها تا نقطه صفر مرزی بر عهده‌دارند.

وی با اشاره به اینکه طرح حمل‌ونقل زائران اربعین از ۱۱ مهرماه آغاز شد، افزود: این اتوبوس‌ها شهری هستند و طبق آئین‌نامه پلیس راهور اجازه جابه‌جایی زائران در محدوده بین‌شهری را ندارند.

افزایش ۳۵ درصدی تعداد اتوبوس‌های شهری

نماینده تام‌الاختیار معاون عمرانی وزیر کشور در جابه‌جایی زائران اربعین گفت: با توجه به حضور حجم بالای زائران در مرز مهران؛ پل زائر در مواقعی که ازدحام جمعیت زیاد است بسته می‌شود و جابه‌جایی در دو مرحله انجام می‌شود.

مسلم خانی با تأکید بر اینکه نرخ کرایه در مرزها از دو هزار تومان تا سه هزار تومان مصوب شده است، اضافه کرد: در اربعین امسال تعداد اتوبوس‌های شهری ۳۵ درصد افزایش یافت و این ناوگان به‌صورت سه شیفته در طول شبانه‌روز فعالیت می‌کنند.

وی بابیان اینکه گروه‌های امدادی و تعمیرگاهی نیز در این منطقه مستقر هستند، یادآور شد: در صورت بروز مشکلات فنی در خودروها تعمیرات در محل مرز انجام می‌شود.

ساماندهی ۸۰۰ دستگاه اتوبوس در خاک عراق از طرف مرز مهران

مدیرعامل اتحادیه اتوبوس‌ران‌های شهری سراسر کشور همچنین از ساماندهی ۸۰۰ دستگاه اتوبوس در خاک عراق از مرز مهران تا نجف خبر داد و گفت: جابه‌جایی زائران از مرز مهران تا نجف در سه مرحله از مهران تا کوت، کوت تا شومالی، شومالی تا نجف انجام می‌شود.

مسلم خانی نرخ کرایه‌های اتوبوس‌های عراقی را در این مسیر اعلام کرد و افزود: در خاک عراق کرایه اتوبوس در هر بخش بین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان است و درمجموع نزدیک به ۵۰ هزار تومان برای کرایه اتوبوس‌ها تا نجف پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه کرایه اتوبوس‌ها در مرز خسروی به ۸۰ هزار تومان کاهش یافت، خاطرنشان کرد: در شلمچه مشکلی برای حمل‌ونقل زائران وجود ندارد و حمل‌ونقل بر عهده کشور عراق است و از طرف ایران اتوبوسی اعزام نشده است.

کرایه ۳۰۰ هزار تومانی اتوبوس‌های عراقی در مرز چذابه

مدیرعامل اتحادیه اتوبوس‌ران‌های شهری بابیان اینکه در شهر چذابه با افزایش تعداد زائران اتوبوس‌های ایرانی به کمک سازمان حمل‌ونقل عراق اعزام شدند، تصریح کرد: تعدادی اتوبوس ایرانی به‌صورت موقت از کشور خارج می‌شوند و در خاک عراق برای جابه‌جایی زائران اربعین کمک‌رسانی می‌کنند.

مسلم خانی درباره نرخ کرایه‌ها در این منطقه بیان کرد: این اتوبوس‌ها فاصله ۱۰۰ کیلومتر از چذابه تا العماره را طی می‌کنند و نرخ کرایه در این منطقه نیز از ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان دریافت می‌شود.

وی گفت: زائران از العماره تا نجف توسط اتوبوس‌های عراقی جابه‌جا می‌شوند و باید حدود ۳۰۰ هزار تومان کرایه پرداخت کنند.

کد خبر 4741899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =