افزایش تعداد مهدهای کودک در مناطق کم برخوردار مازندران

آمل - سرپرست بهزیستی مازندران، از افزایش تعداد مهدهای کودک درمناطق کمتربرخوردار شهرهای استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، جمال باقری ظهر چهارشنبه درحاشیه آیین افتتاح مهد کودک درمنطقه رضوان ۳۸ آمل گفت، که تاکنون ۳۳ محله پرآسیب درمازندران شناسایی شده و تاکنون ۲۶ مهدکودک حاشیه شهری ومرکز خدمات اجتماعی افتتاح شد.

وی افزود: در شهرستان آمل پیش ازاین نیز درمحله امت آباد دیگرمنطقه کمترتوسعه یافته شهری راه اندازی وکودکان این منطقه را زیرپوشش خدمات رایگان وحمایتی خود دارد.

سرپرست بهزیستی مازندران، با بیان اینکه همه خدمات دراین مهدها کاملا رایگان است، گفت: خدمات ارائه ای به این مهدها از پیش دبستانی ونگهداری از کودکان به همراه یک وعده غذای گرم از محل یارانه که سازمان بهزیستی پرداخت می کند، تامین می شود.

رقم بالاتراز ۶۰۰هزارتومان توسط مهدها تخلف است

باقری همچنین درپاسخ به این پرسش درخصوص دریافت برخی مبلغ هایی که مهدکودک های استان از خانواده ها دریافت کردند، گفت، که تاکنون گزارشی از خلاف تعرفه ای که مهد کودک ها دریافت کردند به بهزیستی نشده واگر مواردی هم بوده قطعا با خاطیان برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد، برابر تقسیم بندی وسطح بندی مهدکودک هایی تا ۴ ستاره که اکنون بالاترین حد درمازندران است، برای بچه های شیرخواره حدود ۴۵۰هزارتومان و مهدهایی با ستاره های کمتر تا ۳۵۰ هزار تومان است.

سرپرست بهزیستی مازندران، اضافه کرد، که با موافقت هیات امنای مهدکودک ها هر مهد تا ۳ فوق برنامه می تواند داشته باشد و به ازای هر فوق برنامه تا سقف ۵۰ هزار تومان می تواند به عنوان شهریه اضافه قانونی دریافت کند.

باقری تصریح کرد، که درنهایت بالاترین سقفی که برای مهدکودک ها با امکانات وفوق برنامه هایی که دارند، تا سقف ۶۰۰هزارتومان قانونی هست وبیشتر ازآن تخلف است ودرصورت گزارش وشکایت خانواده ها به طورحتم با مدیران مهدها برخورد قانونی خواهد شد.

کد خبر 4741925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =