پند تاریخی نصرالله به کردهای سوریه/ قسد اصرار بر سیلی خوردن داشت

یک رسانه عرب زبان با اشاره به پند تاریخی یکسال و نیم قبل دبیر کل حزب الله لبنان به کردهای سوری و هشدار وی درباره دوری جستن از تکیه بر آمریکا نوشت: قسد اصرار بر سیلی خوردن از آمریکا داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، العهد در مطلبی با اشاره به شانه خالی کردن آمریکا از حمایت کردهای سوریه، آورده است: سید حسن نصرالله در مورخه ۱۶ فوریه ۲۰۱۸ خطاب به کردهای سوریه پند تاریخی داد و گفت : «آمریکا از شما به عنوان ادوات در جنگ و کشمکش خود با نظام سوریه، جمهوری اسلامی، روسیه و محور مقاومت بهره می برد و در نهایت به منافع خود توجه می کند و از شما دست می کشد و شما را به هیچ می فروشد».

این رسانه لبنانی می نویسد: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در مورخه ۱۶ فوریه ۲۰۱۸ توصیه و پند تاریخی داد که اگر کردهای سوریه آنرا آویزه گوش می کردند به وضعیت امروز گرفتار نمی شدند.

العهد آورده است: قسد کوشید که از بحران سوریه از زمان شعله ور شدن آن بهره برداری کند. هنگامی که ارتش سوریه با سخت ترین جنگ ضد سوریه روبرو بود؛ نیروهای سوریه دموکراتیک به مثابه خنجری در پشت دولت سوریه عمل کردند و رویایی جدایی از سوریه را در سرپروراندند و از همین رو با هر که تصور کردند از آنها حمایت خیالی می کند، متحد شدند. آنها برای بار هزارم از تاریخ درس نگرفتند و به بازیچه ای تبدیل شدند که آمریکا زمانی از آنها ضد دولت سوریه و زمانی علیه ترکها بهره برداری کرد.

این رسانه گزارش داد: توصیه های زیادی به کردهای سوریه برای بازگشت به سمت دولت سوریه و حرکت در راستای آن برای حفظ تمامیت ارضی سوریه و حاکمیت آن شد اما قسد اصرار داشت که از آمریکا سیلی بخورد که معمولا این سهم کسانی که در رکاب آمریکا حرکت  میکنند و نمونه های آن از لبنان گرفته تا یمن و سوریه بسیار است.

العهد نوشت: حال با گذشت یک سال و نیم از سخنرانی نصرالله خطاب به کردهای سوریه که در آن درباره خیانت آمریکا به آنها هشدار داد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از خروج نیروهای خود از سوریه سخن گفته و ابزار و ادوات خود یعنی کردهای سوریه را در مقابل ارتش ترکیه تنها گذاشته است.

کد خبر 4741962

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =