۱۷ هزار و ۴۸۹ کشاورز همدانی متقاضی دریافت کمک های بلاعوض هستند

همدان - رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: ۱۷ هزار و ۴۸۹ نفر از کشاورزان خسارت دیده ناشی از سیل متقاضی دریافت کمک های بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه بوده اند.

احد ظفری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در راستای حمایت از کشاورزان خسارت دیده از سیل فروردین ماه امسال و جبران خسارات وارده به آنها، طبق  برنامه ریزی انجام گرفته اعتبارات مناسبی به صورت تسهیلات قرض الحسنه و کمک های بلاعوض در اختیار آنها قرار گرفته و تخصیص این اعتبارات همچنان ادامه دارد، افزود: در همین راستا تا اواسط مهرماه حدود ۱۷ هزار و ۴۸۹ نفر از کشاورزان خسارت دیده متقاضی دریافت کمک های بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه بوده اند.

وی گفت: از این میان ۹ هزار نفر برای دریافت ۹۰۴ میلیون و ۹۴۶ هزار ریال تسهیلات قرض الحسنه به بانک ها معرفی شده اند که تاکنون مبلغ ۲۹۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال به ۴ هزار و ۱۴۱ نفر از متقاضیان پرداخت شده است.

ظفری گفت: همچنین تقاضای ۹ هزار و ۷۸۰ نفر از کشاورزان خسارت دیده متقاضی دریافت کمک های بلا عوض به مبلغ ۴۵۹ میلیون و ۱۶۷ هزار ریال تصویب شده و تا کنون نیز مبلغ ۱۷۶ میلیون و ۳۲۲ هزار ریال به ۴ هزار ۶۹۸ نفر از این متقاضیان پرداخت شده است.

رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در ادامه گفت: اداره مدیریت بحران درحال رایزنی برای جذب اعتبارات جدیدی برای کمک به بازسازی پروژه های آسیب دیده و نیز زیرساخت های بخش کشاورزی شامل جاده های بین مزارع، قنوات، چشمه ها، کانال های اتصال آب و استخرهای ذخیره آب است و در صورت جذب این اعتبارات آن نیز در اختیار  کشاورزان خسارت دیده قرار خواهد گرفت.

وی از کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی اعم ازباغدارن، دامداران و آبزی پروران خواست برای حفاظت از سرمایه های خود و امکان جبران خسارت وارده به آنها ناشی ازحوادثی چون سیل، سرمازدگی نسبت به بیمه محصولات و تاسیسات خود اقدام کنند.

وی همچنین از کشاورزان خواست کمک های بلاعوضی را که دریافت می کنند برای مرمت اماکن آسیب دیده هزینه کنند.

کد خبر 4741968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =