تمرکززدایی، شرط بقای الگوی معین‌های اقتصادی

مشهد - مشاور وزیر کشور گفت: در الگوی توسعه منطقه‌ای باید سازمان‌های ملی، مسأله تمرکززدایی را در اولویت نخست کار خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی مروج الشریعه، پیش از ظهر در همایش ۱۰۰ معین اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در مشهد برگزار شده بود، اظهار کرد: طرح توسعه ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته، همان الگوی کار انجام شده در منطقه قلعه گنج است.

وی افزود: مدل اقتصاد مقاومتی، کامل تر از قلعه گنج در خراسان رضوی در حال اجراست. با توجه به جامعیت طرح معین اقتصادی خراسان رضوی دیگر استان‌ها هم از طرح اقتصادی اجرا شده، الگو برداشته و از آن استفاده می‌کنند.

مروج‌الشریعه شناخت پیشران‌های توسعه منطقه‌ای، اولین دستاورد این مدل اجرایی است دانست و گفت: مدیریت کلان کشور باید خود را از پرداختن به مسائل ریز فارغ کند. این مدل توسعه به مدیریت کلان کشور کمک می‌کند، وابستگی به دولت، باعث می‌شود از توانمندی داخلی و منطقه‌ای خود فاصله بگیریم.

وی گفت: با تغییر نگاه‌ها می‌توان کشور را با شرایط بهتری اداره کرد. در الگوی توسعه منطقه‌ای باید سازمان‌های ملی، مسأله تمرکززدایی را در اولویت نخست کار خود قرار دهند در واقع شرط بقای الگوی معین‌های اقتصادی، تمرکززدایی است.

کد خبر 4742200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =