تعیین تکلیف پروژه‌های نیازمند به پیگیری ملی و ارز طی ۱۰ روز آینده

رشت- استاندار گیلان با تأکید بر لزوم پیگیری جدی ۱۹ پروژه اقتصادی مقاومتی از سوی دستگاه‌ها در این استان، گفت: پروژه‌های نیازمند به پیگیری ملی و تأمین ارز ظرف مدت ۱۰ روز آینده تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع عصر چهارشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی راهبرد مورد قبول و تاکید رهبری معظم انقلاب و رئیس جمهور است، اظهار کرد: این موضوع نشانگر اهمیت اقتصاد مقاومتی است که در ستاد ملی به ریاست معاون اول رئیس جمهور و در استان گیلان به جانشینی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برگزار می شود.

وی با اشاره به نشست‌هایی که در ابتدای مهر ماه امسال با جانشین ستاد ملی اقتصاد مقاومتی در استان گیلان برگزار شده بود اشاره کرد و گفت: در این نشست پروژه‌های تعریف شده در استان گیلان در حوزه اقتصاد مقاومتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

استاندار گیلان به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت‌های خوب و ارزشمند گیلان در حوزه کشاورزی، گردشگری و صنعتی اشاره و تاکید کرد: قطعاً فرصتی با تکیه بر پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های درون استانی همه ۱۹ پروژه و ۵۳ زیر پروژه‌ای که در جلسه قبل به تصویب رسیده توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی، بانک‌های عامل و با نظارت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و معاونت امور اقتصادی استانداری پیگیری می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه برای پروژه‌هایی که نیازمند برگزاری جلسات اختصاصی است این جلسات برگزار شود، تصریح کرد: پروژه های که نیازمند پیگیری در سطح ملی و تامین ارز است نیز حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز آینده تعیین تکلیف شود.

زارع با تاکید بر لزوم اهتمام ویژه همه دستگاه‌ها برای تحقق این طرح‌ها، گفت: اکثر پروژه‌ها بین ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخودار هستند و باید برای به نتیجه رسیدن پیگیری جدی انجام شود.

وی احیا و ساماندهی رودخانه زرجوب و گوهرود را از موارد دیگر مورد توجه در سطح استان گیلان عنوان کرد و افزود: در سنوات گذشته این طرح مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته اما به سبب عدم توجه جدی و همچنین عملیاتی نشدن این مشکل اساسی در مرکز استان هنوز برای مردم و دولت به عنوان یک چالش مطرح است.

استاندار گیلان با بیان اینکه با توجه به ضرورت ساماندهی این دو رودخانه و هدف مشخص شده یعنی حذف آلودگی‌های شهری و صنعتی با رویکرد گردشگری و سرمایه‌گذاری باید تلاش بیشتری انجام شود، ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های این رودخانه‌ها از حاشیه‌های این محیط برای بهره‌برداری برای رسیدن به توسعه شهری در ابعاد اجتماعی و اقتصادی و شهری استفاده شود به همین دلیل ساماندهی رودخانه زرجوب و گوهررود در راستای ارتقای شاخص های اکولوژیکی و زیست محیطی مورد تاکید است.

وی با اشاره به اینکه آب برای همه شهرهای مشابه رشت محور توسعه، جذابیت، کسب درآمد و اشتغال است، گفت: باید از این ظرفیت ارزشمند نهایت استفاده شود.

زارع با تاکید بر تشکیل کمیته به ریاست معاونت امور عمرانی استانداری گیلان و با وضعیت محیط زیست شهرداری سازمان مدیریت و برنامه ریزی آب و فاضلاب شهری و منطقه‌ای، افزود: این طرح باید یک بار دیگر مورد بررسی قرار گیرد و انتظار می‌رود تا جلسه بعدی این کمیته به جمع‌بندی لازم در این زمینه برسد.

کد خبر 4742372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =