تقدیر از ۲۱ نخبه در مازندران

بابل - ۲۱ نخبه مازندران در اولین همایش استانی مجمع نخبگان مازندران با هدف کشف استعدادهای برتر تقدیر شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، فرشاد گوران دبیر اولین همایش مجمع نخبگان مازندران شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست برنامه ریزی  اولین همایش استانی مجمع نخبگان افزود: این همایش نخستین همایش استانی است که با نظارت ریاست مجمع نخبگان استان و مدیریت منطقه سه ( شهرستان بابل ) برگزار شد.

وی افزود: اولین همایش استانی مجمع علمی نخبگان با اهداف کشف استعدادهای برتر در زمینه های مختلف علمی،پژوهشی ،کارآفرینی ،صنعت،ورزشی،دانش آموزی ،دانشجویی،فرهنگی ،اقتصادی ،هنری ،مهندسی و غیره برگزار شد.

وی ادامه داد: مجمع عالی نخبگان در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و استفاده حداکثری از توان فنی و علمی نخبگان و پژوهشگران کشور و در راستای تحقق سند چشم انداز ۲۰ساله نظام مبنی بر تولید ثروت برای اولین بار در بهمن ۸۵شکل گرفت.

گوران، هدف از تشکیل مجمع نخبگان را جذب نخبگان برای جلوگیری از فرار مغزها در کشور،تقویت و تحکیم زیرساخت های علمی و ارتقای تولید ملی در کشور بیان کرد و گفت: مجمع نخبگان مازندران در سال ۹۱ با هدف گردآوری مخترعین و نوآوران کشور، آسیب شناسی فرآیندهای موجود برای استفاده از توان نخبگان، ایجاد نظام تقاضامداری و شناخت نیازهای صاحبان سرمایه، پشتیبانی فکری و حقوقی از نخبه در جهت بالفعل کردن طرح ها و ایده هاو ایجاد زمینه لازم برای سیاست گذاری نخبگان در امور جامعه شکل گرفت.

وی افزود: مجمع نخبگان مازندران در حال حاضر به شش منطقه تقسیم شد و یا چارت سازمانی مشخص به فعالیت های خود ادامه می دهد.

کد خبر 4742407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =