مشارکت ۴۴۱۰ داوطلب در فعالیت‌های انسان دوستانه هلال احمر گیلان

رشت- مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از مشارکت چهار هزار و ۴۱۰ داوطلب در فعالیت‌های انسان‌دوستانه این جمعیت خبر داد و گفت: داوطلبان نقش مهمی در اجرای برنامه جمعیت هلال احمر ایفا می کنند.

مهدی ولی‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در شش ماهه نخست امسال چهار هزار و ۴۱۰ داوطلب جمعی هلال احمر در فعالیت‌های داوطلبانه و انساندوستانه مشارکت داشته‌اند، اظهار کرد: مشارکت داوطلبان در فعالیت‌های انسان‌دوستانه بسیار موثر است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه حضور همین داوطلبان برنامه‌های هلال احمر را برجسته می کند، افزود: باید برای بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های این نیروی عظیم برنامه ریزی دقیق و ساختاری کارآمد و به روز داشته باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه از مهم‌ترین اولویت‌های این جمعیت در سال‌های اخیر رسیدگی به فرایندهای خدمت به زنان، کودکان و قشرهای آسیب‌پذیر در بحران است، گفت: این سیاست از سوی فدراسیون بین المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در دستور کار مدیران و رهبران فعالیت ‌های داوطلبانه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در همین راستا در نیمه دوم امسال، مددکاران اجتماعی داوطلب جمعیت هلال احمر به صورت رسمی ارائه خدمات حمایتی در بحران را به عنوان مکمل خدمات امدادی برعهده می گیرند.

ولی پور با اشاره به اجرای طرح ملی حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان، تصریح کرد: این حوزه همه ساله با اجرای طرح‌های ملی همای رحمت، فرشتگان رحمت، ارمغان مهر، طرح‌های استانی و پروژه های انسان دوستانه در راستای کمک به حفظ محیط زیست، آموزش در حاشیه شهرها، کمک دارویی و مالی به بیماران صعب العلاج، خرید لوازم منزل برای نیازمندان، ویزیت رایگان در نقاط دور از دسترس، برپایی چادرهای سلامت در مناسبت‌های خاص، جمع آوری کمک برای نیازمندان، ایستگاه سلامت، اجرای طرح نیابت و کمک به سالمندان، اجرای کاروان سلامت و حضور پزشکان و پرستاران داوطلب در نقاط محروم و ویزیت رایگان نقش مهمی در کمک به قشر آسیب پذیر اقدام می کند.

وی اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال با مشارکت ۱۱هزار و ۱۳۴ داوطلب فعال هشت میلیارد و ۳۰۲ میلیون ریال به نیازمندان و بیماران کمک شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به انعقاد ۴۶ تفاهم نامه همکاری جمعیت هلال احمر این استان با ادارات و موسسات مردم نهاد، تصریح کرد: هلال احمر گیلان دارای ۱۱ هزار و ۱۳۴ عضو و داوطلب در چهار گروه مهارت، حمایت، مشارکت و هدایت در حوزه داوطلبان است.

وی همچنین به گسترش خانه‌های هلال در شهرستان‌های استان گیلان اشاره کرد و افزود: ۱۷۸ خانه هلال در سطح استان گیلان راه‌اندازی شده که با توجه به حادثه خیز بودن استان، راه اندازی خانه‌های هلال از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کد خبر 4742477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =