فعالیت ۱۹ مهدکودک در مناطق حاشیه‌ای و محروم لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل بهزیستی لرستان از فعالیت ۱۹ مهدکودک در مناطق حاشیه‌ای و محروم این استان خبر داد و گفت: در مجموع ۱۴ هزار و ۵۰۰ کودک در مهدهای تحت نظر بهزیستی ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه زهرا توکلی روز چهارشنبه در سخنانی اظهار کرد: سازمان بهزیستی به‌عنوان تنها متولی صدور مجوز مهدکودک و مهدکودک به‌عنوان مرکزی که مسئولیت مراقبت و فرآیند یاددهی، یادگیری کودکان در ابعاد زیستی، روانی و اجتماعی را عهده‌دار است و با فراهم آوردن فرصت‌ها و تجارب متنوع برای یادگیری کودکان از سن ۶ ماه تا قبل از سن ورود به دبستان تحقق این امر را میسر می‌سازد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر سازمان بهزیستی لرستان با تحت نظر داشتن ۳۵۶ مهدکودک که شامل ۹۱ مهد شهری، ۲۴۰ روستا مهد، ۱۹ مهد حاشیه‌ای و محروم در مناطق آسیب‌خیز و ۶ آدینه مهد در ۶ شهرستان استان با حضور ۱۴ هزار و ۵۰۰ کودک و ۸۱۵ نیروی شاغل به این مهم پرداخته است.

مدیرکل بهزیستی لرستان خاطرنشان کرد: در این مهدها علاوه بر محتوای آموزشی مصوب بهزیستی کشور آموزش‌هایی در قالب طرح‌های مختلف در حوزه ارتقاء سلامت جسمی و روانی همچون غربالگری اضطراب، سنجش بینایی چشم، مهارت‌های زندگی، مصون‌سازی در برابر اعتیاد(خانواده محور)، آشنایی با فرهنگ ترافیک و حقوق شهروندی، آشنایی با مفاهیم پیشگیری از حوادث و آتش‌سوزی، مهارت‌های حرکتی پایه، احترام به محیط‌زیست و حراست از آن، بهداشت دهان و دندان و... اجرا می‌شود.

توکلی اضافه کرد: همچنین سازمان بهزیستی در مهدهای کودک روستایی و حاشیه‌ای در قالب طرح یک وعده غذای گرم، روزانه با پرداخت ۳۷۴۰۰ ریال برای هر کودک به تعداد ۵۶۹۰ کودک و به مدت ۹۰ روز با جمع اعتبار ۱۹ میلیارد و ۱۵۲ میلیون و ۵۴۰ هزار در جهت پیشگیری از سوء تغذیه و غربالگری کودکان و شناسایی کودکان کم رشد و درمان آن ها با مداخلات کارشناسان معاونت بهداشتی علوم پزشکی ارائه خدمت می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین دغدغه مهدهای کودک، ایجاد مراکز موازی با مهدهای کودک و گاها بدون مجوز که موجب تداخل در فعالیت مهدهای کودک می‌شوند است، گفت: تنها متولی صدور مجوز تأسیس مهدکودک سازمان بهزیستی است و تمام مهارت‌ها را اعم از بازی و سرگرمی و مهارت‌های زندگی و موضوعات مهم دیگر را در برمی‌گیرد و از سوی دیگر در صورت بروز هرگونه مشکل با داشتن بیمه مسئولیت و حوادث می‌تواند جوابگو باشند.

مدیرکل بهزیستی لرستان ادامه داد: مهدهای کودک در پنج سطح شهرستان، معاون امور اجتماعی، بازرسی، حراست و معاونت مشارکت‌های مردمی تحت نظارت سازمان بهزیستی قرار می‌گیرند لذا از مردم درخواست می‌شود به‌منظور نگهداری فرزندان خود به مهدهای کودک حتماً به مجوز قانونی و آرم سازمان بهزیستی بر روی تابلوهای این مراکز توجه کنند.

کد خبر 4742482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =