« دارنو»؛ گنجینه ای از آبشارهای رویایی

نوشهر - هفت آبشار کوچک و بزرگ در جنگل‌های هیرکانی نوشهر در فاصله نزدیک به هم، گنجینه‌ای طبیعی، تابلوی زیبا و رویایی را فراروی هر طبیعت‌گردی ترسیم می‌کند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: مجموعه آبشارهای دارنو کلکسیون چشم‌نوازی از بهشت خداوند روی زمین است که برای دیدن آن باید مسیر جنگل جاده معدن نوشهر را پیمایش کرد تا به آن رسید.

مجموعه آبشار دارنو از هفت آبشار کوچک و بزرگ تشکیل‌شده و بزرگ‌ترین آبشار آن ۲۰ تا ۲۵ متر ارتفاع دارد و ایام تعطیلات طبیعت گردان و تورگردان زیادی از مناطق مختلف کشور برای دیدن این جاذبه بکر و رویایی به دل جنگل‌های جاده معدن نوشهر سفر می‌کنند.

حاشیه جاده جنگلی مملو از درختان توسکا و سربه فلک کشیده‌ای است و طبیعت منطقه در پاییز رنگارنگ و پرنقش‌ونگار شده است، اینجا ساعت زمان از حرکت می‌ایستد و غرق در سکوت جنگل می‌شوی.

برای رسیدن به آبشارهای دارنو باید از عرض رودخانه‌ای عبور کرد و پس از گذر از آبشار کوچک و ۲۰ دقیقه پیاده‌روی در دل جنگل به دومین آبشار که رسیدی، دارنو نام دارد

چند کیلومتری که از ابتدای کمربندی به سمت آبشار طی کنید به یک دوراهی می‌رسید که یکی سمت دریاچه قراخین می‌رود و دیگری مستقیم به سمت آبشار دارنو کشیده شده است. برای رسیدن به آبشارهای دارنو باید از عرض رودخانه‌ای عبور کرد و پس از گذر از آبشار کوچک و ۲۰ دقیقه پیاده‌روی در دل جنگل به دومین آبشار که رسیدی، دارنو نام دارد.

نم‌نم باران پاییزی جنگل را زیباتر از هر زمان دیگری کرده بود، خنکای هوای و صدای آبشار، پاییز گردی در دل طبیعت را رویایی تر کرده بود.

شادی کامل که به همراه یک تور از آمل برای دیدن آبشار دارنو به طبیعت رفته بود می‌گوید: مسیر دسترسی به آبشار دارنو بسیار رویایی بود و جنگل سبز و بکر، طبیعت‌گردی را بیش از همیشه لذت‌بخش کرده بود.

وی ادامه می‌دهد: مجموع آبشار دارنو متشکل از هفت آبشار کوچک و بزرگ است که بزرگ‌ترین آن‌که درواقع دومین آبشار محسوب می‌شود بین ۲۰ تا ۲۵ متر ارتفاع دارد و جای بکری است تا یک روز تعطیل را به‌اتفاق خانواده یا دوستان در کنار آن سپری کرد.

وی که به ارتفاع ۶۰ نفر از اعضای تور به دیدن آبشار رفته بود می‌گوید: درختان زیبای توسکا، صدای آبشاران، طبیعت سبز و جمع دوستان، آبشار گردی را در دل جنگل لذت‌بخش کرده بود و توصیه می‌کنم یک‌بار هم شده علاقه‌مندان به طبیعت به دیدن این مجموعه زیبا و رویایی بروند.

محمد اکبری نیز که چندی پیش به‌اتفاق جمعی از دوستان به آبشار دارنو در جاده معدن نوشهر رفته بود می‌گوید: این آبشارها واقعاً بکر و زیبا هستند و متأسفانه شناخت کمی از این جاذبه طبیعی وجود دارد و اطلاع‌رسانی مناسبی صورت نگرفته است.

ین آبشارها واقعاً بکر و زیبا هستند و متأسفانه شناخت کمی از این جاذبه طبیعی وجود دارد و اطلاع‌رسانی مناسبی صورت نگرفته است

وی بابیان اینکه حاشیه جاده منتهی به معدن متأسفانه از زباله انباشته‌شده است ادامه داد: لازم است طبیعت گردان و بومی‌ها در حفظ طبیعت دقت بیشتری داشته باشند و حیف است مسیر گردشگری را با زباله، نازیبا کنند.

این طبیعت دوست ادامه داد: باآنکه در ایام تابستان به آبشار دارنو رفته بود اما آب آبشار بسیار سرد بود و خنکای آب و سرسبزی حاشیه آن تعطیلات خوبی را برای ما رقم‌زده بود.

محسن اکبرپور کارشناس میراث فرهنگی مازندران نیز بابیان اینکه آبشار دارنو با هفت آبشار به‌هم‌پیوسته گنجینه طبیعی در ایران و مازندران به شمار می‌رود ادامه داد: این آبشار در همه فصل‌ها به‌ویژه پاییز رویایی و دیدنی است و مسافران زیادی برای بهره‌مندی از جاذبه‌هایش به آن سفر می‌کنند.

وی افزود: دیدن آبشار، پوشش سبز و طبیعی منطقه، هوای معتدل و مطبوع جنگلی، طبیعت‌گردی در منطقه را جذاب می‌کند و باید از فرصت تعطیلات برای سفر و دیدن آبشار بهره گرفت.

وی یادآور شد: تجربه سفر به اعماق جنگل و دیدن آبشارهای هفت‌گانه و گذراندن یک روز کامل در جنگل بکر یکی از بهترین خاطرات شما خواهد شد.

همه فصول برای دیدن آبشار دارنو زیبا است اما تجربه سفر در پاییز، طبیعت هزار رنگ و پرنقش‌ونگار سبب می‌شود تا دارنو در پاییز نیز مسافران زیادی داشته باشد، مسافرانی که از گوشه و کنار ایران به منطقه می‌آیند تا لذت یک روز خوب به‌دوراز هیاهوی شهری را در تقویم زندگی‌شان ثبت کنند. دارنو همیشه دیدنی است.

کد خبر 4742519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =