مناسب سازی شهری موردتوجه ویژه باشد/مدیران زیر ذره بین استانداری

بیرجند- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی خواستار توجه ویژه متولیان به مناسب سازی شهری شد و گفت: حرمت و احترام قشر سالمند و معلول بر تمام مردم و مسئولان واجب است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید کمال الدین میرجعفریان پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان با اشاره به حماسه اربعین حسینی بیان کرد: اربعین همایشی ملی و مذهبی بوده که روز به روز بر عظمت آن افزوده می شود.

وی با اشاره به هفته ملی کودک بیان کرد: کودکان به عنوان جوانان نسل های آینده  از اقشار حساس و تاثیرپذیری بوده که می طلبد محیط مناسبی را برای پیشرفت شان  فراهم کنیم.

میرجعفریان با بیان اینکه باید اماکن به نحو مطلوب برای قشر معلول و جانباز آماده شود، بیان کرد: تعبیه سکوهای مناسپب و وسایل نقلیه عمومی مورد توجه شورای شهر و شهرداری قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه دبیرخانه بهزیستی استان به صورت جدی  امر مناسب سازی و تکالیف مسئولان در این امر  را دنبال کند، گفت: مصوبات جلسه های مرتبط با این موضوع پشتوانه عملی دارد و اگر دستگاهی در بازه زمانی به مصوبه عمل نکرد و اتفاقی بیفتد، مصوبه ملاکی قانونی برای برخورد با دستگاه مربوطه است.

وی با بیان اینکه مصوبات صرفا بر کاغذ نماند و جنبه عملی پیدا کند، اظهار کرد: اگر  از سوی مدیری نسبت به اجرای مصوبات توجهی نشود، عدم عملکرد مدیر به سمع و نظر مردم می رسد و جامعه برایش قضاوت خواهد کرد.

میرجعفریان با بیان اینکه حرمت و احترام این قشر برای تمام مردم و مسئولان واجب است، اظهار کرد: خدمت به این قشر از جمله وظایفی بوده که می طلبد مورد توجه ویژه قرار گیرند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد : شهرداری ها حق ندارند به فضاهایی که دارای مناسب سازی مطلوبی نیست، پایان کار بدهند.

وی ادامه داد: همچنین دهیاری های مکلف هستند معابر عمومی و پارک ها را برای قشر معلول و سالمند مناسب سازی کنند.

کد خبر 4742745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =