اولین گام برای ورود به پایه‌های بهره‌وری ایجاد کمیته بهره‌وری است

بندرعباس - رئیس سازمان ملی بهره‌وری گفت: اولین گام برای ورود به پایه‌های بهره‌وری ایجاد کمیته بهره‌وری به ریاست استاندار و دبیری سازمان مدیریت است.

به گزارش خبرنگارمهر، فاطمه پهلوانی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان هرمزگان که در سالن جلسات فرمانداری بندرعباس برگزار شد اظهار داشت: سازمان ملی بهره‌وری از سال ۹۵ مجدا فعالیت خود را با هدف ارتقا سطح بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی و بنگاه‌های اقتصادی و تاثیر آن در اقتصاد آغاز کرد.

وی عنوان کرد: ما به دنبال اجرای ماده پنج قانون برنامه ششم توسعه هستیم بر اساس این قانون احکامی برای ارتقا سطح بهره‌وری وجود دارد که شاید پیشرفته‌ترین احکام از نظر نوع قانون‌گذاری باشند.

رئیس سازمان ملی بهره وری ابراز داشت: در این ماده به صراحت اشاره شده است که دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند چرخه بهره‌وری را با تایید سازمان ملی بهره‌وری طی مدت شش ماه پس از ابلاغ قانون ایجاد کنند.

پهلوانی گفت: سازمان ملی بهره‌وری از زمان ابلاغ قانون یک سال فرصت دارد برنامه عملیاتی را برای تصویب در اختیار هیات وزیران قرار دهد.

وی تشریح کرد: در بندر ب قانون ماده پنج قانون برنامه ششم رویکرد بهره‌وری خود دستگاه‌های اجرایی دنبال می‌شود که بر اساس آن دولت موظف است بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی را پالایش کند و گزارش را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

پهلوانی توجه به زیرساخت‌های بهره‌وری را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: نمی‌توان گفت که کشور در یک برنامه توسعه در زمینه ارتقا سطح بهره‌وری موفق خواهد شد.

وی مطرح کرد: از برنامه دوم توسعه در رابطه با بهره‌وری صحبت می‌شود اما در برنامه چهارم به بعد احکام با هدفگذاری‌ مشخص لحاظ شدند.

رئیس سازمان ملی بهره وری گفت: برنامه سوم توسعه موفق‌ترین برنامه کشور در افزایش سطح بهره‌وری بود در صورتی که هیچ الزام مشخصی نیز برای آن وجود نداشت.

پهلوانی تصریح کرد: قانون گذار در برنامه چهارم و پنجم توسعه سهم ۳۵ درصدی را برای ارتقاء بهره‌وری در نظر گرفته است.

وی عنوان کرد: تاکید مدیران ارشد کشور به موضوع حفظ منوابع و تغییر رویکرد از منبع گرایی به صرفه جویی است.

رئیس سازمان ملی بهره وری با ذکر این نکته که رویکرد مدیران ارشد کشور از منبع‌گرایی به صرفه جویی تغییر کرده است، ابراز داشت: اریان در زیمنه بهره‌رزی جزو چهار کشور آخر آسیایی است که نیازمند توجه مدیران در سطوح مختلف به ویژه مدیران استانی به موضوع بهره‌وری هستیم.

پهلوانی گفت: مدیران استانی متولی اجرای برنامه‌های ملی در استان‌ها هستند و نقش مهمی را در ارتقاء بهره‌وری دارند.

وی تشریح کرد: اولین گام برای ورود دستگاه‌های استان‌ها به پایه‌های بهره‌وری ایجاد کمیته‌های بهره‌وری است که امیدوارم در استان هرمزگان نیز این کمیته‌ها با ریاست استاندار و دبیری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ایجاد شود.

کد خبر 4742764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =