اختصاص ۹۴ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت های فرهنگی فارس

شیراز- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در تفاهم نامه ای با استانداری فارس، ۹۴۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های فرهنگی استان طی مدت ۲ سال در نظر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس صالحی ظهر پنج شنبه در دیدار با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، با تاکید بر اینکه باید جایگاه مرجعیتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرکز و استان ها حفظ شود به گونه ای که سایر نهادها احساس کنند که با نهاد درجه یک مواجه هستند، اضافه کرد: کارکرد و جایگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای ملی و استانی تعریف خودش را آن طور که باید پیدا نکرده است.

وی نگاه کوتاه مدت به تغییراتی بودجه ای را ممکن ندانست و درعین حال اعلام کرد: کارهایی انجام می دهیم که جایگاه وزارت فرهنگ در مرکز و استان جایگاه مناسبی پیدا کند و موقعیت هایی ایجاد شود که به این جایگاه مهم دست یابیم.

صالحی با اشاره به اینکه همیشه چانه زنی راه حل نیست بلکه کارکردها مقدم بر چانه زنی است، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دبیر شورای اطلاع رسانی و ادارات کل به عنوان دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان ها مشخص شود و در فضای مجازی راهبری شورای اطلاع رسانی استان ها شکل گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری این مطلب که تفاهم نامه با سازمان فضای مجازی امضا شد و ادارات کل رئیس کمیته های فضای مجازی استان ها خواهند بود، اضافه کرد: اگر در ادارات کل بتوانیم فضای مجازی را به عنوان ستاد و قرارگاه در نظر بگیریم در دهه آینده، تاثیر گذار خواهیم بود و اگر بتوانیم خوب در این فضا جایگاه داشته باشیم، تصور گذشته حذف می شود.

وی با تاکید بر اینکه در تفاهم نامه ای که روز گذشته منعقد شد، ۹۴۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های فرهنگی استان طی مدت ۲ سال در نظر گرفته شد، اضافه کرد: این اتفاق باعث می شود تا به نحوی فرصت های بهتری را فراهم شود.

صالحی همچنین بر لزوم آمایش استان ها بر اساس مساحتی، جمعیتی، ظرفیت فعالیتی و شهرستانی تاکید کرد و گفت: مهمترین مسئله امروزه که باعث کوچ هنرمندان و فرهنگوران از شهرستان به مرکز استان و یا از مرکز استان به تهران می شود، بحث معیشتی، اشتغال و اقتصاد فرهنگ و هنر است که با طرح هایی همچون گذرهای فرهنگ و هنر و شهرهای خلاق نسبت به حل آن اقدام می کنیم که در شیراز گذر فرهنگ و هنر یک و ۲ آماده افتتاح است.

کد خبر 4742774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =