کشورها به دنبال توسعه همکاری با ایران هستند

مرودشت_ معاون پارلمانی و امور مجلس رئیس جمهور گفت: بسیاری از کشورهایی که به دنبال کاهش فعالیت اقتصادی با ایران بودند اکنون به دنبال توسعه فعالیت ها هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی امیری پنجشنبه در شورای اداری  در شهرستان مرودشت بیان کرد: شرایطی که در مرودشت دارد و در کشور نیز شاهد هستیم دولت به دنبال توسعه در تمامی ابعاد است .

معاون  رئیس جمهور تاکید کرد: با تلاش و مقاومت شاهد هستیم که از شرایط ١٨  ماهه سخت گذشته را پشت سر می گذاریم و بسیاری از کشور هایی که به دنبال کاهش فعالیت  اقتصادی با ایران بودند اکنون به دنبال توسعه فعالیت ها با ایران هستند. 

وی در خصوص خصوصی سازی نیز عنوان کرد: پیش تر ١٢ درصد از صنایع به بخش خصوصی واقعی واگذار شد و مابقی به خصولتی ها واگذار شده بود اما اکنون شاهد هستیم که ١٠٠ درصد واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی واقعی بوده است. 

او در خصوص استان نیز اشاره کرد: شناخت خوبی از استان فارس و بخش های مختلف اقتصادی فارس داشته ام . برند هایی در فارس وجود فعالیت می کنند که در صحنه های بین الملل تاثیر گذار بوده است. 

معاون پارلمانی رئیس جمهور اشاره کرد: فعالین اقتصادی جهادگران جبهه اند و باید بروکراسی اداری را از روند فعالیت این جهادگران اقتصادی برداشته شود و مسیر هموارتر شود. اگر بازار های کشور حوزه خلیج فارس را از دست داده ایم به خاطر عدم ورود به این بازار هاست. 

او اضافه کرد: افزایش کیفیت محصولات، رقابت پذیری و قیمت تمام شده مناسب از جمله پارامترهایی است که باید در تولید کالا لحاظ شود تا سهم بازاری در کشور های هدف داشته باشیم. 

وی تاکید کرد: در دولت دوازدهم به موضوع های اقتصادی از توجه بیشتری برخوردار بوده و در زمان تحویل دولت به آقای روحانی شرایط ویژه  و تحریم های بی سابقه ای در اقتصاد را شاهد بودیم. 

امیری متذکر شد: افزایش تولید ، توسعه اقتصادی، حرکت اقتصادی و  افزایش بهره وردی از جمله معیارهایی است که در نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری مورد توجه است.

وی در پایان گفت: دولت تاجر و کاسب خوبی نیست و نمی‌تواند با بخش خصوصی در بخش تجارت و صادرات رقابت کند.ظرفیت های موجود در فارس و استفاده از این پتانسیل ها باعث شده تا آینده ای درخشان در  انتظار فارس باشد . 

کد خبر 4742825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =