باور جامعه از سهام عدالت مورد توجه قرار گیرد/ ظلم به سهام عدالت

محمودآباد- سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، یکی از دلایلی که مردم با ساز وکار سهام عدالت بی اطلاع و کم توجه هستند را ناشی از عدم باور و توجه جدی دولت و جامعه بزرگترین بخش تعاون کشور دانست.

به گزارش خبرنگار مهر،  سید کاظم دلخوش بعدازظهر پنجشنبه در هم اندیشی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران سهام عدالت در محمودآباد گفت: متاسفانه باور جامعه هنوز به این نیست که سهام عدالت یک اتحادیه و تعاونی است و دولت هم باید با توجه به عضویت حدود 49 میلیون نفر از جمعیت کشور باید سهام عدالت را پذیرا  باشد.

وی با بیان اینکه مجلس در حوزه مصوب قانون کم نگذاشته است، اضافه کرد، حداقل در موضوع اصل44 واگذاری ها حداقل 4 ماده اقتصاصی مربوط به تعاونی ها وسهام عدالت بوده است.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری با بیان اینکه متاسفانه به تغییر دولت هاو روی کارآمدن دولت جدید در کشور، نسبت برخی مصوبه ها و قوانین نیز دچار کم توجهی و حتی بی توجهی می شود.

در خصوصی سازی به سهام عدالت ظلم شد

دلخوش، در بخش دیگری تصریح کرد: اعتقاد و قبول دارم که در راستای خصوصی سازی به مجموعه سهام عدالت ظلم شده است، گفت: بهرحال برای بهبود وضعیت و رسیدگی به مطالبات به حق و قانونی مجموعه سهام عدالت با حدود 49میلیون عضو در کشور با برگزاری جلسه های تخخصی توسط زیرمجموعه ها، تصمیم و طرح های کارشناسی شده را برای استفاده در کمیسیون های اقتصادی و مرتبط بخش تعاونی ها ارجاع بدهند.

وی با بیان اینکه مجلس همواره با آغوش باز پذیرای سهام عدالتی ها با حجم بالای اعضای آنها بوده است، کفت: مجلس تاکنون پذیرای همه کانون واتحادیه ها از طیف های مختلف جامعه از اتحادیه با 100نفر عضو بوده و سهام عدالت با اتحادیه و کانون های مختلف خود با 49میلیون عضو می تواند در کنار نمایندگان مجلس از حق و حقوق اعضای خود در راستای اجرای اصل 44 و رونق وشکوفایی تولید کشور دفاع کنند.

مجلس دچار روزمره گی شد

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه مجلس اکنون در برخی جاها دچار روزمرگی کار می کند، ادامه داد:  اکنون بسیار از تصمیمات نمایندگان مجلس رسیدگی به مسائل جزئی وریز مردم شده و به این شیوه کار میکنیم.

دلخوش با بیان اینکه هرچند مجلس اکنون به شیوه رسیدگی امور پیش میرود،  با این وجود نمایندگان مجلس برای برطرف کردن نواقصی که باعث نادیده گرفتن حق قانونی و تضییع شدن جایگاه سهام عدالت در چند سال گذشته در کشور شده آمادگی رسیدگی دارد.

کد خبر 4742919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =