عبور ۱۳۲ هزار نفر طی ۱۲ ساعت از مرز مهران/ استقبال باشکوه است

استاندار ایلام، بابیان اینکه روز چهارشنبه ۱۸۱ هزار نفر از طریق مرز مهران وارد عراق شدند، گفت: از ساعت ۲۴دیشب تا ۱۲ ظهر پنج‌شنبه ۱۳۲ هزار نفر از زائران اربعین از مرز مهران عبور کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو اربعین، قاسم سلیمانی دشتکی درباره وضعیت شهر مهران و مرز منتهی به عراق، تاکید کرد: جمعیت قابل توجهی به سمت مرز مهران در حرکت هستند به‌طوری‌که روز گذشته یعنی چهارشنبه هفدهم مهرماه ۹۸ شاهد عبور ۱۸۱ هزار نفر از مرز مهران بودیم که جمعیتی قابل توجه محسوب می‌شود.

وی افزود: از ساعت ۲۴ دیشب تا ۱۲ ظهر پنج‌شنبه نیز شاهد عبور ۱۳۲ هزار نفر از مرز مهران هستیم که پیش‌بینی می‌شود همین تعداد نیز تا ساعت ۲۴ امشب از مرز عبور کنند که جمعیتی درخور توجه است.

استاندار ایلام گفت: به واسطه حرکت وسیع زائران به سمت مهران تمهیداتی اندیشیده شده که برای جلوگیری از ازدحام در مرزها و همچنین معطلی در خاک عراق، زائران در درون کشور خودمان مدیریت شوند لذا ستاد اربعین تصمیم گرفت که جمعیتی که هم‌اکنون در مرز هستند با جمعیتی که به سمت مرز نزدیک می‌شوند فاصله‌ای بگیرند.

سلیمانی دشتکی گفت: به همین دلیل با تمهیداتی که اندیشیده شده سرعت زائرانی که هم‌اکنون در حال تردد به سمت مهران هستند کمی کاسته شود تا جمعیت کنونی در مرز، بتوانند از گیت‌ها عبور کنند و سپس جمعیت منتظر به‌جای آنان به سمت مرز سرازیر شوند که به‌نوعی از ازدحام بیش از حد جلوگیری شود و مردم نیز در مرز عراق معطل نشوند و بتوانند در کشورمان از موکب‌های پذیرایی استفاده کنند.

وی افزود: دومین تمهیدی که اندیشیده شده انتقال زائران به شمال مهران یعنی پایانه برکت و سپس حرکت آن‌ها به‌سوی مرز مهران است که این امر نیز خوشبختانه به‌خوبی انجام می‌شود.

استاندار ایلام گفت: از سوی دیگر باید گفت پارکینگ بزرگ اربعین در مرز مهران هنوز یک‌چهارم ظرفیت خود را خالی می‌بیند از سوی دیگر در بخشی از شهر مهران که به مرز مهران منتهی می‌شود تمام پارکینگ‌ها مملو از خودرو هستند و ظرفیت آنان تکمیل‌شده است اما هنوز بخش‌های دیگر شهر مهران قابلیت پارک خودرو دارد لذا توصیه ما همچنین به زائران این است که در صورت الامکان با وسیله نقلیه شخصی به مهران آیند که در زمان بازگشت معطل اتوبوس و ناوگان حمل‌ونقل نمانند.

کد خبر 4742982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =