۵۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور تحصیل می کنند

رفسنجان - مشاور عالی ریاست دانشگاه پیام نور کشور گفت: ۵۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های پیام نور کشور تحصیل می‌کنند در حالی که در کل دانشگاه‌های دولتی کمتر از ۴۰۰ هزار دانشجو مشغول تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا فیروز ظهر پنجشنبه در حاشیه رونمایی از سردرب دانشگاه پیام نور واحد رفسنجان و در نشستی با مسئولان دانشگاه پیام نور رفسنجان اظهار کرد: خداوند به وجود خیران افتخار کرده و ما نیز به وجود خیران افتخار می‌کنیم که نگاه بلندی داشتند و با فرهنگ بالایی که دارند در راه آموزش عالی وقف کردند.

وی با اشاره به اینکه خیرانی که در زمینه ساخت دانشگاه فعالیت دارند والاترین نگاه را نسبت به کار خیر دارند، افزود: سالها طول کشید تا نگاه خیران از ساخت مسجد به کارهای عام المنفعه، ساخت مدرسه و دانشگاه تغییر یافت.

وی دانشگاه پیام نور را یکی از مولودهای مبارک نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و ادامه داد: تعداد جمعیت کشور ما قبل از انقلاب نزدیک ۳۰ میلیون نفر بود و تعداد کل دانشجویان ما در دانشگاه ها ۱۵۰ هزار نفر بود اما امروز با جمعیت ۸۰ میلیون نفری کشور و تعداد دانشجویان در دانشگاه ها از سه میلیون بالاتر است.

مشاور عالی رئیس دانشگاه پیام نور کشور اظهار کرد: این موضوع نشان از افزایش ۲۰ برابری دانشجویان دارد و نشان می‌دهد که آموزش عالی هشت برابر آن‌چه وظیفه داشته انجام داده و جزء افتخارات نظام است.

فیروز تصریح کرد: بخش عمده این مسئولیت گردن پیام نور است در حال حاضر حدود ۵۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های پیام نور کشور تحصیل می‌کنند درحالی که در کل دانشگاه‌های دولتی کمتر از ۴۰۰ هزار دانشجو شاغل به تحصیل هستند و در حال حاضر ۱.۲۵ برابر کل دانشگاه‌های دولتی در دانشگاه پیام نور دانشجو داریم.

وی با تاکید بر اینکه خانواده بزرگ پیام نور سد کنکور را شکسته است، یادآور شد: وزارت علوم ۱۷۰ دانشگاه دارد و دانشگاه پیام نور ۵۰۰ واحد در سراسر کشور دارد و در حال رفتن به سمتی هستیم که کنکور را برداریم و این مهم چند سال قبل توسط دانشگاه پیام نور اتفاق افتاده است.

مشاور عالی ریاست دانشگاه پیام نور کشور ابراز داشت: با توجه به گسترشی که داشتیم باید همان حالت انعطاف‌پذیری را که توانستیم متقاضیان ورود به دانشگاه را پوشش دهیم، ادامه دهیم.

فیروز اضافه کرد: به طور متوسط هر واحد دانشگاه پیام نور ۹۰۰ دانشجو دارد اما در واحد رفسنجان یک هزار و ۴۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل هستند که از متوسط کشوری بالاتر است و این دانشگاه توانسته ۱.۵ برابر ظرفیتی که داشته دانشجو در خود جای دهد.

کد خبر 4743036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =