مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های میراث فرهنگی پر رنگ می‌شود

اردبیل - معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در تلاش هستیم تا مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های میراث فرهنگی را پررنگ‌تر از گذشته کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن طالبیان عصر پنجشنبه در چهارمین گردهمایی شورای هماهنگی انجمن‌های مردم نهاد میراث فرهنگی کشور که به میزبانی اردبیل برگزار شد، عنوان کرد: در حال حاضر تعداد زیادی از پروژه‌های مرمتی میراث فرهنگی با مشارکت بخش خصوصی انجام شده و در تلاش هستیم تا مشارکت‌های این بخش را افزایش دهیم.

به گفته وی تجربه نشان داده که با افزایش مشارکت‌ها به نتایج مناسبی در حوزه‌های مختلف دست یافتیم که می‌تواند قابل اتکا باشد.

معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یادآور شد: برای پایش و رصد چگونگی عملکرد و فعالیت بخش خصوصی می‌توان بعد از ارائه آموزش‌های لازم از ظرفیت سمن‌ها نیز کمک گرفته شود.

طالبیان تأکید کرد: آموزش و توانمندسازی دستگاه‌های اجرایی و سمن‌ها باید افزایش یافته و در این خصوص اعتماد بیشتری به تشکل‌ها شود.

به گفته وی برای استفاده مناسب از ظرفیت سمن‌ها چنانچه نیاز به بازنگری در قوانین نیز باشد، باید انجام پذیرد تا فضا ب مهیای بهره مندی تشکل‌ها برای عمل به وظایف تعیین شده شود.

معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر ضرورت افزایش مطالبات مردم و سمن‌ها از دستگاه‌های مختلف اجرایی تأکید کرد و یادآور شد: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پذیرای نقدهای منصفانه در بخش‌های مختلف است.

طالبیان در پایان تأکید کرد: ساختارهای حقوقی میراث فرهنگی نیازمند تقویت بوده و در تلاش خواهیم کرد تا این اتفاق با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها امکان پذیر شود.

کد خبر 4743069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =