ارائه اولویت های حوزه سلامت به فناوران و شرکت های دانش بنیان

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: هر ساله فراخوان اولویت های حوزه بهداشت، درمان، دارو و تجهیزات پزشکی در قالب یک کتابچه به فناوران و شرکت های دانش بنیان ارائه می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر حسین وطن پور با اعلام این خبر افزود: هر ساله فراخوان اولویت های حوزه بهداشت، درمان، دارو و تجهیزات پزشکی در قالب یک کتابچه به فناوران و شرکت های دانش بنیان ارائه می شود و حمایت های مالی بر مبنای اولویت های ارائه شده به این شرکت ها است.

وی گفت: در تمام مناطق ۱۰ گانه آمایشی کشور تاکید داریم که بر اساس فرصت های منطقه ای، از فناوران و شرکت های دانش بنیان حمایت کنیم و هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی موظف هستند که فرصت های منطقه ای را پیدا کنند تا از آنها حمایت کنیم.

وطن پور تاکید کرد: در حال حاضر حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد از بازار دارو و  تجهیزات پزشکی در اختیار شرکت های دانش بنیان است و این میزان رو به رشد است البته از یک سو نیز مشکلاتی مانند تحریم و محدودیت واردات به رشد شرکت های دانش بنیان و افزایش سهم آنها از بازار کمک کرده است.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت اضافه کرد: امیدواریم تا پایان سال ۹۸ شاهد رکورد شکنی فروش محصولات شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت باشیم و هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران نیز ارتباط خوبی با شرکت های دانش بنیان دارد و از آنها حمایت می کند و برای بازار سازی محصولات شرکت های دانش بنیان نیز اعلام آمادگی کرده است.

وی یکی از برنامه های وزارت بهداشت را حمایت از تولید مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی در کشور عنوان کرد و افزود: اخیرا نامه ای را به تمام دانشگاه های  کشور در وزارت بهداشت و علوم ارسال و درخواست کردیم که اگر هر مجموعه ای در سال های گذشته، ماده اولیه دارو و تجهیزات پزشکی را ساخته، به ما اعلام کنند.

وطن پور افزود: در حال حاضر حدود ۴۰ ماده اولیه دارویی که در آزمایشگاه ساخته شده به ما اعلام شده است و پس از بررسی هایی که انجام می شود، مورد حمایت قرار می گیرند تا در کشور تولید شوند.

کد خبر 4743375

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =