آمریکا از ناامنی در عراق بهره‌ای نخواهد برد

رباط کریم- امام جمعه رباط‌کریم با اشاره به اینکه امروز دولت عراق جزو حلقه مقاومت است و به خواسته های نامشروع آمریکا تن نخواهد داد گفت: آمریکا از ناامنی در عراق بهره‌ای نخواهد برد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن ترابی در خطبه های نماز عبادی، سیاسی، وحدت بخش و دشمن شکن جمعه این هفته شهرستان رباط کریم مراسم اربعین حسینی را بزرگترین اجتماع بشریت در دنیا دانست که ارکان قدرتهای مستکبر جهان را به لرزه در آورده است.

وی ادامه داد: راهپیمایی اربعین نمایش قدرت نرم شیعیان و مسلمانان و مستضعفانی است که طالب حق و عدالت و عزت و آزادی هستند.

ترابی با اشاره به جمعیت بالای ۲۰ میلیون نفر، از بیش از ۵۰ کشور جهان گفت: قدرت بسیج گری فرهنگ عاشورا در اربعین با هیچ پدیده و عنصر دیگری در جهان کنونی قابل مقایسه نیست.

خطیب جمعه رباط کریم با اشاره به نا آرامیهای اخیر در عراق اظهار داشت: آمریکا در عراق شکست خورده و به هیچکدام از اهدافش نرسیده است.امروز دولت عراق جزو حلقه مقاومت است و به خواسته های نا مشروع آمریکا تن نمیدهد.علت آشوب آفرینی دشمنان ملت عراق ،عصبانیت آنها از استقلال دولت این کشور است.

امام جمعه ابراز کرد: آمریکا بدنبال تضعیف رابطه دو ملت ایران و عراق است ،دلیل اصلی آن هم اقتدار و انسجام محور مقاومت است که امروز در اوج خود قرار دارد.

وی تاکید کرد: ملّت و جریانات سیاسی عراق با وحدت و اتحاد و هوشیاری و پیروی از مرجعیت شیعه می توانند بر مشکلات فائق آمده و دشمن را ناکام گذارند.

ترابی لشکر کشی ارتش ترکیه به شمال سوریه را تجاوزی آشکار و با هماهنگی آمریکا دانست و گفت:آمریکا هم به کردهای سوریه که برای او می جنگیدند خیانت کرد و هم با فریب ترکیه این کشور را در یک دام جدید انداخت.

خطیب روز جمعه رباط‌کریم ضمن محکوم کردن تجاوز ترکیه به خاک سوریه گفت:رئیس جمهور و مقامات ترکیه از جنگ یمن عبرت بگیرند و به نا امنی در منطقه دامن نزنند و بدانند که سر انجام باید با قبول شکست خاک سوریه را ترک کنند.

کد خبر 4743404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =