هم اندیشی معنویت عاشورایی و الگوی اسلامی‌ ایرانی پیشرفت برگزار شد

هم اندیشی تخصصی «معنویت عاشورایی و الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت» به همت پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به همت گروه اسلام و مطالعات معنویتِ پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت و با همکاری پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه و اندیشکده معنویت، هم اندیشی تخصصی «معنویت عاشورایی و الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت» در سالن همایش های غدیر برگزار شد و اساتیدی از حوزه و دانشگاه در موضوع یادشده به ارائه بحث پرداختند.

احمد شاکرنژاد، مدیر گروه اسلام و مطالعات معنویت که در این جلسه هم اندیشی دبیر علمی بود، ابتدا به معرفی مقاله های ارائه شده و نویسندگان آن ها پرداخت و پس از آن، اندیشمندان و صاحب نظران این عرصه درباره هفت موضوع و محور اصلی، بحث و گفت و گو و مطالبی در قالب مقاله و پاورپوینت عرضه کردند.

این موضوعات و محورهای هفت گانه عبارت بودند از:
-    معنویت عاشورایی و مبانی الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت؛
-    معنویت عاشورایی و آرمان های سند الگو؛
-    معنویت عاشورایی و افق سند الگو؛
-    معنویت عاشورایی و تدابیر سند الگو؛
-    چرایی و چگونگی اشراب فرهنگ عاشورایی در اجزای الگو؛
-    معنویت عاشورایی و سبک زندگی اسلامی ایرانی؛
-    شیوه های تعمیق و پایدارکردن معنویت عاشورایی در ابعاد روان شناختی، جامعه شناختی و تربیتی.

گفتنی است اساتیدی که به تبیین موضوعات یادشده و پرسش و پاسخ و تبادل نظر درباره آنها پرداختند، عبارت بودند از حجج اسلام مسعود آذربایجانی، محمدجواد رودگر، سیداحمد غفاری و سیدمحمدحسین ایمانی خوش‌خو، بهزاد حمیدیه، احمد شاکرنژاد، محمدحسین ساجدی نیا و مهدیه شهرابی فراهانی.

این جلسه، از ساعت ۸:۳۰ صبح ۱۸ مهرماه در سالن کنفرانس علامه طباطبایی مرکز همایش های غدیر، واقع در خیابان معلم آغاز شد و تا ساعت ۱۲ ادامه داشت.

کد خبر 4743766

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =