اجرای سند جامع زنان و خانواده نیازمند برنامه عملیاتی است

ساری - استاندار مازندران گفت: برای اجرای سند جامع ارتقای وضعیت زنان و خانواده باید برنامه عملیاتی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین زادگان پیش ازظهر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان با بیان اینکه سال های سال حوزه زنان با ارتقای مطلوب فاصله داشته است و چندان مورد توجه قرار نمی گرفت افزود: با تمرین و تهیه سند ارتقای وضعیت زنان که با بهره گیری از توان کارشناسان و نخبگان تدوین شده است بهتر به حوزه زنان توجه کرد.

وی افزود: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در مازندران نیاز به بودجه و اعتبار مشخصی برای عملیاتی شدن ندارد بلکه مهم آن است که نوع نگرش مان به حوزه زنان فرق و تغییر کند.

حسین زادگان گفت: توجه به صنایع دستی، گردشگری و تولیدات روستایی و توانمندی های بانوان در این حوزه می تواند به ارتقای وضعیت کمک کند و در زمینه مهاجرت معکوس بررسی ها نشان می دهد تاکنون موفق نبوده ایم و از 70 درصد به 46 درصد رجوع روستاییان و بازگشت آنان به روستاها رسیده ایم.

وی بر لزوم بهره گیری از ظرفیت بانوان برای توسعه روستاها و مهاجرت معکوس شد و گفت: مهمترین کار این است که برنامه عملیاتی برای اجرای سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده داشته باشیم.

استاندار مازندران با اظهار اینکه نبود سند جامع در حوزه زنان و خانواده تاکنون مشکل زا بوده است گفت: برای اجرای آن نیازمند برنامه عملیاتی و قوی هستیم.

کد خبر 4744086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =