دولت همچنان در واگذاری مسئولیت ها و کاهش تصدی گری مقاومت می کند

قزوین- رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برخلاف اصل ۴۴ قانون اساسی در واگذاری امور به بخش خصوصی مقاوت می کند و اراده ای برای چابک سازی، کاهش تصدی گری و هزینه های جاری ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین جلسه روسای اتحادیه های عکاسان و فیلمبرداران مراکز استان های کشور با حضور پیمان زندی رئیس اتاق اصناف ایران و روسای اتحادیه عکاسان استانهای کشور روز شنبه در محل اتاق اصناف قزوین برگزار شد.

داود محمدی در این جلسه با تسلیت ایام اربعین حسینی اظهارداشت: امروز همه مفاهیم ارزشمند کشور به واسطه هنر منتقل شده و برای نمونه یک شعر محتشم همچنان تاثیرگذار است و یک تابلوی استاد فرشچیان یک دنیا حرف دارد.
 
وی بیان کرد: یکی از مصادیق هنر عکاسی است که با سرعت عمل و دقت نظر بدون تفسیر می توان با عکس حرف زد و پیام را منتقل کرد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی یادآورشد: باید هنر عکاسی را حفظ کنیم تا بتوانیم پیام خود را با آن منتقل کرده و روی مخاطب اثرگذار باشیم و در این راستا دفاع مقدس نیز با عکس ثبت و ضبط شد.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه مشکلاتی که برای عکاسان کشور ایجاد شده آسیب رسان است و با این وضعیت نمی توان هنر را حفظ کرد.

محمدی بیان کرد: مشکلات صنف شما قابل درک است و جفای بزرگی به شما شده که باید پیگیری کنیم اما متاسفانه ریشه مشکلات در این است که دولت در واگذاری مسئولیتها مقاومت می کند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مقاومت دولت در تصدی گری و دخالت در بخش خصوصی هم بر خلاف قانون اساسی واسناد بالادستی است و هم در این شرایط اقتصاد را دچار چالش های بیشتری می کند درحالی که انتظار می رود تصدی گری کاهش یابد.

وی افزود: از ۴۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه کشور بیش از ۳۲۰ هزار میلیارد تومان آن هزینه های جاری است و در حالی که ما درایران بیش از ۴ میلیون نفر کارمند داریم این میزان در کشوری مانند ژاپن حدود ۴۰۰ هزار نفر است که نشان می دهد بیش از ۸۰ درصد درآمد کشور برای حقوق و دستمزد مصرف می شود و همچنان دولت مقاومت می کند.

محمدی افزود: در این شرایط باید دولت همه فعالیتهای خود را به جز امور حاکمیتی به مردم و بخش خصوصی واگذار کند تا کوچک و چابک شود اما گویی این مقاومت پایانی ندارد و. حتی واگذاری ها خصولتی است.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این که یک کار کوچک مانند گرفتن عکس پرسنلی که هزاران نفر از آن ارتزاق می کنند را همچنان بخش دولتی ما در دست دارد و نتوانسته خوب آن را مدیریت کند جای سوال دارد.

وی گفت: عکس های پاسپورت و کارت های ملی هیچ کیفیتی ندارد و هویت ما را زیر سوال برده و مهمترین سند در دسترس مردم با کم کیفیت ترین عکس مزین شده چون آن را از اختیار متولی اصلی کار که عکاسان هستیم خارج کرده ایم و کار رضایت بخش نیست.

محمدی تصریح کرد: دولت باید چالاک باشد و فقط نظارت کند اما دخالت می کند و معلوم نیست چرا مقاومت می کنیم، مگر دولت سرش کم شلوغ است و آنقدر برای خود کار درست کرده ایم که نمی توانیم نظارت را هم درست انجام دهیم و این رویکرد باید تغییر کند.

وی اظهارداشت: عکاسی یک هنر است و باید پرسید چرا عکاسی دست افراد غیر حرفه ای افتاده و کیفیت عکس اسنادی که متولیان آن غیر از اافراد حرفه ای بخش خصوصی است جای حرف دارد و گاهی اوقات از عکس خود روی اسناد خجالت می کشیم لذا تاکید می کنیم دولت باید در همه شئون خود را چابک کند و آنچه قابل واگذاری است غیر از امور حاکمیتی را به بخش خوصصی بسپارد.

محمدی برای پیگیری مشکل صنف عکاسان کشور و جلوگیری از موازی کاری قول مساعدت داد.

کد خبر 4744276

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha