بارش های استان همدان نسبت به سال آبی گذشته ۵۲ درصد افزایش یافت

همدان-مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: بارش های استان همدان از ابتدای سال آبی گذشته ۶۰۵ میلیمتر بوده که نسبت به سال آبی گذشته ۵۲ درصد و نسبت به میانگین بلند مدت۶۸ درصد افزایش دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور ستوده ظهر شنبه در دیدار رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: از آغاز سال جاری تاکنون تعداد ۲۹۰حلقه چاه غیرمجاز دارای حکم قضائی با حجم آب صرفه جویی شده بیش از ۸ میلیون مترمکعب و عمق انسداد ۱۰ هزار متر در استان همدان پر و مسدود شده است.

وی تاکید کرد: در مجموع از سال ۹۳ تاکنون تعداد ۳ هزار و ۷۸۰ حلقه چاه غیرمجاز با حجم آب صرفه جویی شده بیش از ۲۶۵ میلیون مترمکعب و عمق انسداد بیش از ۱۳۰ کیلومتر در استان همدان پرو مسلوب المنفعه شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان افزود: میزان بارش استان همدان از ابتدای سال آبی گذشته به میزان ۶۰۵ میلیمتر بوده که نسبت به سال آبی گذشته ۵۲ درصد افزایش و نسبت به میانگین بلند مدت ۶۸ درصد افزایش را نشان می دهد.

ستوده افزود: در مجموع تعداد ۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه کنتور هوشمند آب وبرق بر روی چاه های مجاز نصب شده که قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه همه چاه ها به کنتور هوشمند مجهز شوند.

وی ادامه داد: شرکت آب منطقه ای همدان در خصوص سیلاب های ابتدای سالجاری از بهمن ماه سال گذشته اقدام به کنترل مخازن سدها کرد که آسیبی به پایین دست وارد نشود که خوشبختانه با این کار توانستیم بخش عمده ای از سیلاب را در مخازن سدها کنترل و ذخیره کنیم.

ستوده گفت: نکته قابل تقدیر در زمان سیلاب عکس العمل سریع دادگستری در صدور رای در خصوص تصرف رودخانه ها بود که به ما خیلی کمک کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان افزود: اعتبارات گذشته در خصوص رودخانه ها بسیار ناچیز بود اما خوشبختانه امسال در حدود ۳ میلیارد تومان برای رودخانه ها و مبلغ ۴.۵ میلیارد تومان برای تاسیسات اعتبار گرفتیم.

ستوده  گفت: طی چند سال گذشته دادگستری همکاری خوبی با مجموعه آب منطقه ای همدان داشته که امیدوارم این روند ادامه یابد.

رئیس کل دادگستری استان همدان نیز گفت: همکاران دادگستری همدان همکاری لازم را با شرکت آب منطقه ای انجام خواهند داد و هر کمکی که در راستای حفظ منابع آب باشد دریغ نخواهیم کرد.

محمدرضا عدالتخواه افزود: برای کسانی که جرایم سبک انجام می دهند احکام جایگزین در نظر گرفته شده که در نامه ای که به ادارات درخواست می شود نمایندگان خود را به دادگستری معرفی کنند و خدماتی را به آنان در این قالب ارائه می دهیم.

کد خبر 4744280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =