ضرورت وجود بانک اطلاعاتی به‌روز شده از بیکاران کرمانشاهی

کرمانشاه_ معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه بر ضرورت وجود بانک اطلاعاتی به‌روز شده از بیکاران استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، هدایت حاتمی ظهر امروز شنبه در شست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: پژوهشگرانی که می‌خواهند برای مسائل مشکلات استان چاره‌اندیشی کنند می‌توانند در این راستا اقدام کنند و ما نیز آنها را حمایت خواهیم کرد.

وی افزود: بر روی عملیاتی کردن پژوهش‌ها باید کار شود و کار گروهی به این منظور تشکیل شود تا بتوانیم بهتر عمل کنیم.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه نظام داده و اطلاعات در استان کرمانشاه را یک چالش جدی عنوان کرد و بیان داشت: باید در پژوهش ها به این مهم پرداخته شود و جهت حل و فصل آن چاره اندیشی کنیم.

این مسئول گفت: عدم داشتن بانک اطلاعاتی بروز شده از بیکاران استان یک چالش دیگر است که باید بر روی این گونه موارد بیشتر کار شود و آنها را وارد کارهای پژوهشی کنیم.

حاتمی گفت: امسال بر اساس تدبیرهای صورت گرفته برنامه ای را برای کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری استان طراحی کرده‌ایم که بر مبنای روندهای گذشته اگر بخواهیم به این کاهش دسترسی پیدا کنیم باید ۶۰ هزار شغل ناخالص و ۲۰ هزار شغل خالص در استان ایجاد کنیم.

وی افزود: تاکنون ۳۵ هزار شغل به نام افراد در سامانه ثبت شده است لذا همه فرمانداران باید در این راستا تلاش مضاعف داشته باشند.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: در دنیا وظیفه دولت به وجود آوردن و ایجاد اشتغال نیست و دولت وظیفه خود را فقط در بهبود فضای کسب و کار می‌داند که بر مبنای آن سرمایه گذار با در نظر گرفتن سود و زیان اقدام کند.

این مسئول با تاکید بر اینکه باید به دنبال اصلاح فضای کسب و کار باشیم گفت: پنجره واحدی که در هفته دولت استاندار رسما آن را را افتتاح کرد اما هنوز اقدام جدی در این راستا صورت نگرفته است این درحالیست که 2 استانی که بهترین فضای کسب و کار را دارند این برنامه را اجرا کردند.

حاتمی خاطرنشان کرد: در بحث کاهش نرخ بیکاری نیز زنجیره ارزش، وظیفه دستگاه ها و برش استانی مشخص شده است لذا مدیران محترم و مسئولین دستگاه‌ها بر روی این موضوع بیشتر وقت بگذارند.

افشین کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر اینکه طرح های پژوهشی باید در جهت نیاز دستگاههای اجرایی تهیه و تدوین شود، گفت: امسال تلاش کرده ایم پنج محور را برای انجام طرح های پژوهشی استان تعیین کنیم تا اندیشمندان و پژوهشگران استان، پژوهش های خود را حول آنها تعریف کنند.

این مسئول افزود: البته پژوهش ها باید در ارتقاء توسعه و بهره وری مفید باشند و در آن از کلی گویی پرهیز شود تا بتواند موثر واقع شود.

وی اظهار داشت: این پنج محور شامل ارتقاء فضای کسب و کار، اقتصاد، حوزه اجتماعی، زیست محیطی و مهندسی فناوری هستند البته این محورها کلان هستند و برای اینکه پژوهش انجام شود نیازمند این است که این عناوین خرد شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمانشاه افزود: با نطرح شدن تجربه هاب گذشته باید سعی شود محورها چکش کاری شده تحویل داده شوند تا درصد خطاها کاهش پیدا کند.

کد خبر 4744321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =