معاون عبدالله عبدالله به کمیسیون انتخابات افغانستان هشدار داد

معاون دوم عبدالله عبدالله در افغانستان خواستار توقف درج اطلاعات در سیستم مرکزی شده است و به کمیسیون مستقل انتخابات این کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، «اسدالله سعادتی»، معاون دوم «عبدالله عبدالله»، نامزد انتخاباتی افغانستان از کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان خواسته است تا روند درج اطلاعات در سیستم مرکزی را متوقف کند.

معاون دوم عبدالله عبدالله علت این درخواست را این موضوع عنوان کرده که کمیسیون بدون اعتبار به اصل بیومتریک و تفکیک آرای بیومتریک شده و نشده به اسکن اوراق و درج اطلاعات روی آورده است.

اسدالله سعادتی همچنین به کمیسیون انتخابات افغانستان توصیه کرده است که روند درج اطلاعات را از هم اکنون متوقف کند.

در همین ارتباط معاون عبدالله عبدالله اعلام کرد که از همین لحظه اجازه نیست که آرای باطل وارد سیستم شود.

معاون عبدالله عبدالله همچنین کمیسیون انتخابات را متهم کرده در صورتی که اصرار به ادامه این کار دارد، پس کمیسیون در تقلب سیستماتیک مشارکت دارد.

معاون دوم تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله در عین حال اعلام کرده که اگرچه در ابتدا تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله تلاش دارد تا از روش مذاکره و مسالمت آمیز این مشکل را برطرف کند، اما همزمان هشدار داده است در صورت عدم نتیجه بخش بودن مذاکرات، تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله از هر گزینه استفاده خواهد کرد تا از رای مردم، شفافیت و مشروعیت دفاع کند.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان تاکنون به سخنان معاون عبدالله عبدالله واکنشی نشان نداده است.

کد خبر 4744481

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =