تردد یک میلیون و ۸۰۰ هزار زائر طی ۱۳ روز گذشته از مرز مهران

ایلام -استاندار ایلام گفت: یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر طی ۱۳ روز گذشته از مرز مهران تردد کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران از تردد ۳۲۶ هزار و ۱۲۶ نفر ظرف یک روز گذشته از مرز مهران خبر داد و گفت: از این میزان  ۲۴۹ هزار و ۲۱۱ زائر ایرانی مرز مهران را برای سفر به عتبات عالیات انتخاب کرده اند و در همین روز ۷۶ هزار و ۹۱۵ نفر نیز از طرق این مرز وارد کشور شده اند.

وی ادامه داد: همچنین در این روز یک هزار و ۲۴۴ زائر خارجی از مرز خروج کرده اند و یک هزار و ۱۹۹ زائر خارجی نیز از طریق مرز مهران وارد کشور شده اند.

استاندار ایلام در ادامه از تردد ۲۰۰ هزار نفر ظرف ۱۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از این میزان ۱۷۰ هزار نفر رفت و ۳۰ هزار نفر نیز به کشور برگشت خورده اند.

وی ادامه داد: آرام آرام شرایط عوض می شود و از تعداد خروجی کم و به تعداد وردی اضافه می شود.

رسید ستاد اربعین استان در ادامه از خدمت رسانی به زوار در عمق ۱۵ کیلومتری خاک عراق خبر داد و گفت: آب رسانی به زوار با تانکر های سیار به شدت ادامه دارد.

وی در ادامه به وجود برخی مشکلات اشاره کرد و گفت: اگر برخی اوقات خدمات رسانی مطلوب نیست به خاطر تراکم جمعیت و عدم امکان تردد با وسیله نقلیه در آن طرف مرز است.

وی افزود: البته با کمک همه ارگان ها و نهادها و با نصب آب سردکن ها و توزیع یخ با تانکرهای سیار مشکل آب تا حدود زیادی رفع شده است و سرویس های بهداشتی نیز اضافه و باز گشایی شده اند.

استاندار ایلام در ادامه از دغدغه خود در موج برگشت زوار گفت و تصریح نمود: الان یکی از دغدغه ها این است که برای برگشت زوار می بایست اتوبوس به قدر کافی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: البته حدود ۶۰ درصد زوار با وسایل شخصی آمده اند و این یک نکته مثبت است و حدود ۴۰ درصد نیز با اتوبوس بایست جابجا شوند.

وی افزود: به همین خاطر روز دوشنبه هیئتی از ستاد مرکزی اربعین به مهران می آیند و بحث حمل و نقل را بصورت ویژه پیگیری می کنند.

سلیمانی دشتکی در پایان از تردد یک میلیون ۸۰۰ هزار نفر در کمتر از ۱۳ روز گذشته خبر داد و گفت: از این میزان ۱ میلیون ۴۵۰ هزار نفر خروج  و بیش از ۳۵۰ هزار نفر نیز از طریق مرز مهران به کشور بازگشته اند.

وی در ادامه گفت: با این استقبال بی نظیر همین امروز و در یک هفته مانده به اربعین به آمار تردد سال گذشته می رسیم و این یک رکورد تاریخی در اربعین کشور است.

کد خبر 4744500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =