۸ دستگاه دیالیز برای غرب مازندران تخصیص داده می شود

رامسر - رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد:برای تامین نیازهای بیماران دیالیزی هشت دستگاه دیالیز به غرب استان تخصیص داده می شود.

به گزارش خبرنگار مهر دکتر عباس موسوی عصر شنبه در بازدید از بیمارستان رامسر اظهار داشت: در سیستم حوزه سلامت خدمات رسانی مختص تمام دنیا است و با توجه به ذهنیت کشور از وضعیت اکوسیستم و منابع خدادای در رامسر امکانات ضعیف است.

وی گفت: متوسط زمان ساخت بیمارستان در استان مازندران طولانی بوده و سرعت رشد استاندارهای پزشکی با گذشت زمان متغیر است.

وی با اشاره به اینکه توزیع عادلانه امکانات در سطح استان با اولویت بندی پروژه ها انجام می شود تصریح کرد: پروژه پردیس خودگردان دانشگاه بین الملل رامسر در اولویت قرار دارد و با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی نیازمند ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل ساخت، تجهیز و توسعه فضای اولیه با توجه به تفاوت در قیمت ها است و تا بهمن ماه ۹۸ بهره برداری می شود.

وی درباره حل مشکل دیالیز در بیمارستانهای استان مازندران گفت:سرعت اختلالات کلیوی بیش از حد انتظار است و چند پلن کوتاه مدت میان مدت و دراز مشکل را حل می کند و ۸ دستگاه دیالیز برای غرب استان مازندران اختصاص می یابد.

دکتر موسوی افزود: در راستای غربالگری سرطان بسته های تحول سلامت فعال بود که عمدتا با توجه به مسائل اعتباری و تامین تجهیزات پزشکی دچار مشکل شد و با کمک خیرین تجهیزات مورد نیاز فراهم خواهد شد.

وی تصریح کرد: دستگاه ماموگرافی بیمارستان امام سجاد رامسر آماده است و مورد استفاده قرار می گیرد و سایر تجهیزات پس از اتمام کارهای ساختمانی عملیاتی خواهد شد.

وی درباره سطح خدمات رسانی در بیمارستانهای منطقه گفت:خدمات رسانی در مناطق مختلف به صورت بلوک بندی در نظر گرفته شده و در بلوک تنکابن، عباس آباد و رامسر تخفیف های بستری بیمارستانی انجام شده و  عملیات ساختمانی بیمارستان تنکابن با تغییر در سازنده بنا سرعت بیشتری پیدا کرد و باید نسبت به دسترسی و ایمنی بیمارستان پیگیری شود.

وی خاطر نشان کرد: به تقسیم نیروهای انسانی تخصصی توجه زیادی شده و باید کل نیازمندیهای بلوک را تخصصی ببینیم تا به حد تعادل برسانیم.

کد خبر 4744521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =