۲۲ هزار خودرو در پارکینگ مرزی شلمچه پارک شده است

دبیر کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین با تأکید بر اینکه مشکلی در حوزه پارکینگ‌ خودروهای شخصی شلمچه وجود ندارد، گفت: ۲۲ هزار خودرو در پارکینگ مرزی شلمچه پارک شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو اربعین، مجید عبداللهی بابیان اینکه پارکینگ مرزی شلمچه با ظرفیت ۲۵ هزار خودرو در حال فعالیت است، اظهار داشت: در حال حاضر ۲۲ هزار و ۱۰۰ دستگاه خودرو در این پارکینگ پذیرش‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه مشکلی در حوزه تأمین پارکینگ برای خودروهای شخصی زائران اربعین در مرز شلمچه وجود ندارد، افزود: در صورت افزایش تقاضای زائران اربعین و تکمیل ظرفیت این پارکینگ یک فضای ۳۰ هکتاری به‌عنوان پارکینگ احتیاط در مرز شلمچه مهیا شده است که مورداستفاده قرار می‌گیرد و از امنیت و روشنایی مانند سایر پارکینگ‌های اصلی برخوردار است.

۱۰ درصد از ظرفیت پارکینگ اربعین خالی است

دبیر کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین با اشاره به آخرین آمارها از پذیرش پارکینگ مرزی شلمچه بیان کرد: امروز حدود سه هزار خودرو پذیرش شدند که یک هزار و ۵۰۰ خودرو معادل نیمی از آمار ورودی‌ها در این مدت از پارکینگ خارج‌شده است.

عبداللهی با تأکید بر اینکه در دو روز آینده توازن نسبی در این حوزه ایجاد می‌شود، اعلام کرد: با توجه به ظرفیتی که در مرز مهران ایجادشده است؛ ۱۰ درصد از ظرفیت پارکینگ اربعین معادل سه هزار دستگاه خودرو هم‌اکنون خالی است.

وی با اشاره به اینکه در مرز مهران نیز مشکلی برای تأمین پارکینگ خودروهای شخصی زائران اربعین وجود ندارد، اضافه کرد: در صورت افزایش تعداد تقاضا پارکینگ‌های بخش خصوصی با ظرفیت ۲۰ هزار دستگاه خودرو در مرز مهران فعال می‌شود.

کد خبر 4744537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =