کشاورزان رفسنجانی به تصمیمات شورای حفاظت منابع آب اعتماد کنند

رفسنجان - فرماندار رفسنجان بر ضرورت اعتمادسازی کشاورزان نسبت به تصمیمات شورای حفاظت منابع آب شهرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید فصیحی هرندی ظهر شنبه در جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان رفسنجان اظهار داشت: با توجه به بحران آب در منطقه و کاهش ذخیره سفره های آب زیرزمینی، ضرورت دارد ورودی سفره‌ها جبران شود.

وی افزود: کارشناسی در این خصوص پیشنهاد دوماهه در سال می‌دهد آب به طور مستقیم منبعی که از پسته حاصل می‌شود چرخ اقتصادی که ایجاد می شود برای دولت بسیار عالی است اما دولت مستقیم در صرف آن نقشی ندارد.

وی با بیان اینکه می‌خواهیم برای منابع آبی کاری کنیم که اتفاق خوبی برای کشاورزان رقم بخورد، ادامه داد: این را متخصصان باید رقم بزنند تا جبران مصرف آب شود. در برق همکاری خوبی بود اعتماد مردم جلب شد در زمینه آب هم اعتمادسازی شود منابع آبی که داریم باید به هر شکلی اضافه برداشت آن جبران شود.

فرماندار رفسنجان یکی از راههای جبران کمبود آب و بهره‌وری محصول را کاهش سطح زیر کشت دانست و یادآور شد: کاهش سطح زیر کشت عقلانی و منطقی است. باید مدیریت بد در کشاورزی که قبلا رخ داده جبران شود؛ اگر متخصصان به جایی برسند که صلاح مردم هم باید تشخیص داده شود، قطعا باید همکاری شود.

فصیحی هرندی تاکید کرد: هر تصمیمی گرفته می‌شود کشاورزان اعتماد کنند و برنامه خود را بر اساس برنامه‌ای که تصمیم‌گیری شده تنظیم کنند از طرفی احتیاط هم باید بشود چرا که سال آینده سال پسته رفسنجان است که این موضوع باید مدنظر قرار گیرد یعنی اولویت متضرر شدن در برداشت محصول و یا حفظ منابع آبی باید انجام شود این دو تشخیص خیلی مهم است.

وی بیان کرد: باید اقناع عمومی را در نظر گرفت اینکه سال گذشته یک ماه بوده آیا امسال هم یک ماه به پسته خسارتی وارد می‌کند یا خیر موضوع مهمی است.

کد خبر 4744633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =