ارشاد لرستان در راستای عمق بخشی به مسائل ارزشی حرکت کند

خرم‌آباد- معاون استاندار لرستان با تاکید بر اینکه همه باید بر اساس ۱۴ راهبرد تعیین شده برای وزارت ارشاد حرکت کنیم، گفت: همچنین باید در راستای عمق بخشی به مسائل ارزشی برنامه داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ثمینی عصر امروز شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه باید همه براساس سیاست های کلان نظام و راهبردهایی که برای وزارت ارشاد تعیین شده حرکت کنیم؛ صرف نظر از اینکه ممکن است برخی مسائل با برخی سلایق سازگاری نداشته باشد، اظهار داشت: آنچه مهم است راهبردهایی است که در وزارت ارشاد مشخص و تعریف شده است.

وی با بیان اینکه ۱۴ راهبرد اساسی را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعریف و تبیین کرده و در راستای این راهبرد ۳۰ وظیفه مهم و اساسی هم مشخص کرده است، تصریح کرد: تقویت و بازسازی آداب و سنن گذشته ایرانی اسلامی و حمایت از هنر و اصحاب رسانه و قلم و فرهنگ از جمله نکاتی است که به عهده نیروهای مجموعه وزارت ارشاد است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم راهبردها را بومی سازی و در لرستان پیگیری کنیم می بینیم که جا برای کار بسیار زیاد است، افزود: در لرستان هنرمندان بسیار قابل و برجسته در سطوح ملی داریم، در بخش های موسیقی و سایر بخش های هنری لرستان حرف برای گفتن بسیار دارد و این بر کسی پوشیده نیست.

ثمینی با اشاره به اینکه لرستان در فرهنگ و خرده فرهنگ های بسیار غنی که از گذشته و دیرباز دارند، در سطح کشور مطرح هستند، گفت: لرستانی ها مردمی خون گرم با رشادت و شجاعت و فهیم هستند که در زمان جنگ هم بسیار خوش درخشیدند و شهدای بسیاری تقدیم کرده اند.

وی با بیان اینکه لرستانی ها در همه موضوعات همواره پشتیبان مسئولین و نظام و رهبری بوده اند و در این مسیر حرکت کرده اند، تصریح کرد: مسئولیت مجموعه هنرمندان لرستان بسیار خطیر و سنگین است. جا برای کار بسیار است منتهی همه باید همت کنند و دست به دست هم دهند و همه دستگاه های دیگر نیز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را کمک کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه مردم لرستان آدم های معتقد، متشرع و متدینی هستند و شما در کمتر استانی می بینید که همچون لرستانی ها و بر اساس اعتقادات شعائر دینی را تعظیم کنند و گرامی بدارند، افزود: اداره کل ارشاد در جهت عمق بخشیدن به مسائل ارزشی باید برنامه داشته باشد.

کد خبر 4744678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =