حضور بخش خصوصی در کرمانشاه قوی نیست

کرمانشاه_ استاندار کرمانشاه حضور بخش خصوصی در استان را ضعیف ارزیابی کرد و گفت: واحدهای توسعه گر مانند ایدرو و ایمیدرو متولی برخی پروژه‌ها شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند شامگاه امروز شنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه که با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: سند رونق تولید استان که با همکاری اتاق بازرگانی تهیه شده سند خوبی است که در بهبود وضعیت اقتصادی اشتغال و تورم استان کرمانشاه بسیارموثر ظاهر شده است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در سال جاری رشد بی رویه بیکاری را توانستیم مهار کنیم و وضعیت کسب و کار را بهبود دهیم، گفت: این سند اشتغال و رونق تولید به عنوان یک الگو در کشور در حال مطرح شدن است که با این سند توانستیم رشد بی‌رویه بیکاری در استان را کنترل و رو به کاهش ببریم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۷ هزار میلیارد تومان سپرده های مردم استان کرمانشاه درگیر زلزله سال ۹۶ است.

بازوند ادامه داد: این موضوع بانک‌های استان را در زمینه پرداخت تسهیلات به کارآفرینان با مشکل جدی مواجه کرده و فرایند پرداخت‌ها را بسیار طولانی کرده و بر بروکراسی موجود افزوده است.

این مسئول بیان داشت: با این وجود لازم است این موضوع در دولت مطرح شود و سیستم بانکی استان کرمانشاه را تقویت کنند چرا که این مبلغ که درگیر کار زلزله است باید در رونق تولید و اقتصاد هزینه شود.

وی گفت: سیستم بانکی استان های دیگر در این راستا می‌توانند به استان ما کمک کنند و مبلغ قابل توجهی به بانکهای  استان اختصاص دهند.

استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: این استان در هشت سال دفاع مقدس از قطار توسعه عقب افتاد و نتیجه آن ضعف در بخش خصوصی است لذا یکی از مطالبات استان کرمانشاه از وزیر صمت انجام سرمایه های بزرگ توسط واحد های توسعه گرا است.

وی گفت: استان کرمانشاه دو منطقه ویژه اقتصادی دارد و اما بخش خصوصی قوی نداریم که این ظرفیت را به کار بگیریم لذا واحدهای توسعه گر مانند ایدرو و ایمیدرو متولی این پروژه ها در کرمانشاه شوند.

این مدیر ارشد استان مرز ها را برای کشور و استان کرمانشاه یک فرصت عنوان کرد و افزود: باید به بهترین شکل ممکن از آن ها برای توسعه استفاده کنیم.

بازوند گفت: ️در حال حاصر تا ۲ ماه قبل از مرز سومار روزانه ۴۵۰ کامیون کالا عبور می کرد و اشتغال برای ۴۵۰ نفر ایجاد شده بود و یک رونق اقتصادی و اشتغال مناسب را پدید آورده بود اما الان متاسفانه دولت عراق به سادگی و دلایل مبهم این مرز مبادلاتی را تعطیل کرده است و این مرز بسته شده است.

استاندار کرمانشاه افزود: اگر تلاش نکنیم ممکن است این روند در مرز های دیگر هم دیده شود.

وی ️از دولت و به ویژه از وزیر امور خارجه خواست تا با استفاده از تمامی اهرم های دیپلماتیک اجازه ندهد طرف عراقی به راحتی مرزهای مبادلاتی را در این شرایط دشوار تحریم ها، تعطیل کنند.

کد خبر 4744799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =