توسعه و پیشرفت استان بوشهر با گسترش صنعت گردشگری گره خورده است

بوشهر - معاون عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به ضرورت تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در استان، گفت: توسعه و پیشرفت استان بوشهر با گسترش صنعت گردشگری گره خورده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد ستوده ظهر یکشنبه در جمع دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور بوشهر اظهار داشت: ورود به دانشگاه آغاز راه است و آینده زندگی ما بستگی به برنامه ریزی و تلاش امروز ما دارد.

وی افزود: ما چهل سال پیش با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی انقلابی را بنا نهادیم و در زمینه جمهوری اسلامی به جاهای بسیار خوبی رسیده ایم و از نشانه های آزادی اینکه امروز می شود به شرط رعایت حق آزادانه انتقاد کرد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر افزود: مسئله بسیار مهم استقلال ایران است. قطعاً وابستگی به کشورهای بیگانه برای ما محدودیت می آورد و بنیان استقلال این کشور را زیر سوال می‌برد.

وی تاکید کرد: راهکار رسیدن به استقلال این است که از داشته های خود استفاده کنیم و یکی از راه‌های مهم و تأثیرگذار قطع وابستگی به بیگانه نگاه ویژه به منابع انسانی است و کشور ما در این زمینه موفقیت های بسیار خوبی نیز کسب کرده‌است؛ مثل موفقیت های کشور در حوزه نفت و گاز که با وجود تحریم های شدید میزان تولید گاز ما با قطر که بزرگترین شرکت های گازی دنیا در آن فعال هستند برابری می کند و این یعنی استقلال علمی و صنعتی؛ ما اگر به دنبال استقلال نبودیم امروز کشورهای اروپایی حاضر به گفتگو و تعامل با ما در زمینه هسته ای نبودند.

ستوده افزود: کشور بیشتر به منابع انسانی خلاق نیاز دارد تا امکانات و تکنولوژی‌های وارداتی جدید؛ چه منابع انسانی برای این کار ضروری است و لازمه پرورش نیروی انسانی  دانشجویان خلاق است.

وی با تاکید بر لزوم انجام فعالیت‌های اجتماعی توسط دانشجویان گفت: دوران کارشناسی دوران بسیار طلایی برای یک دانشجو است. دانشجویان موفق علاوه بر مطالعه و آموزش به کارهای علمی و کارهای اجتماعی نیز می پردازد. دانشجوی باسواد در هر رشته ای قطعاً بیکار و خواهد ماند و سیستم به دنبال او خواهد آمد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر در خصوص لزوم قطع وابستگی به نفت و توسعه گردشگری گفت: در استان بوشهر و در کشور راهی جز روی آوردن به صنعت توریسم و شرکت‌های دانش بنیان نداریم.

وی گفت: در چند سال گذشته استان بوشهر در زمینه گردشگری اقدامات بسیار خوبی انجام داده است و به امید روزی که بتوانیم درآمد کشور را از نفت جدا کنیم و جذب دانشجوی گردشگری در دانشگاه پیام نور استان بوشهر برای پیوند بین این صنعت و جامعه دانشگاهی بسیار خوشحال کننده است.

کد خبر 4745342

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =