پیشنهاد مسجدجامعی در خصوص احداث موزه پلیس

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: ساختمان آگاهی خیابان وحدت اسلامی قابلیت تبدیل شدن به موزه پلیس را دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد مسجدجامعی عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران پس از ارائه گزارش توسط رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه پلیس یک شخصیت به اسم سرهنگ مسگرا دارد که در مسجد شیخ فضل الله که در کنار شهرداری تهران است، جلسات قران خوانی داشت و با حکم امام خمینی رئیس شهربانی شد، گفت: پلیس باید به این شخصیت ها توجه کند، این سال ها جلسات قرانی خود را با لباس پلیس برگزار می کرد حتی زمانی که به شهربانی قم منتقل شده بود حتی این جلسات حفظ شده بود.

مسجدجامعی با اشاره به ساختمان پلیس آگاهی در محله شاپور گفت: این ساختمان ارزشمندی است که می تواند موزه پلیس باشد. ما سال گذشته در تهران گردی از این ساختمان بازدید کردیم اما از آن سال تا امسال کاری انجام نشده در حالی که اگر این ساختمان به موزه پلیس تبدیل شود و مردم داخل آن رفت و آمد کنند مردم با پلیس احساس نزدیکی بیشتری می کنند.

وی با اشاره به سخنان سردار رحیمی که در تجمعات اخیر حتی یک برخورد از سوی پلیس انجام نشده گفت: چنین رفتارهایی ارزشمند است.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به کانکس های پلیس که در بخش هایی از شهر وجود دارد گفت: این اتاق های سیار در بسیاری از نقاط شهر دیده می شود که به نوعی فضای شهر را پلیسی می کند اما می توان کار پلیسی کرد و دیده هم نشد. اینکه این کانکس ها یا ماشین پلیس در همه جا حضور داشته باشند ضرورتی ندارد و می توان بر اساس شکل و قواعد شهری طراحی شود.

مسجدجامعی با بیان اینکه شهرداری و شهربانی زمانی مدیریت واحد داشتند گفت: به نظر می آید باید از این ظرفیت استفاده کرد و همکاری میان پلیس و شهرداری ارتباط قوی تری شود. پلیس و شهرداری  به جای آنکه در رسانه ها با هم حرف بزنند با هم گفتگو کنند اگر طرحی مانند طرح ترافیک اشتباهی دارد پلیس نگاه کارشناسی خود را ارائه کند نه اینکه نظرات خود را به رسانه ها اعلام کند.

وی در واکنش به سخنان سردار رحیمی در خصوص حمایت های مدیریت شهری از نیروی انتظامی گفت: نباید به شهرداری به شکل قلک پول نگاه کرد و پیشنهاد می کنم به جای ارائه گزارش سالیانه از عملکرد پلیس ساختاری برای تعامل بیشتر طراحی شود.

کد خبر 4745541

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =