۱۱۶حزب دارای مجوز در ایران اسلامی فعالیت دارند

سمنان- رئیس ستاد انتخابات کشور بابیان اینکه ۱۱۶حزب دارای مجوز در ایران اسلامی فعالیت دارند، گفت: طبق قانون تمام این احزاب می‌توانند در عرصه انتخابات حضور و فعالیت داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، جمال عرف ظهر یکشنبه در هفتمین جلسه ستاد انتخابات استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه اهمیت و تأثیر حضور و نقش‌آفرینی احزاب در عرصه انتخابات بر همگان مسجل است، تأکید کرد: ۱۱۶ حزب دارای مجوز در کشور فعالیت دارند که طبق قانون و ازنظر وزارت کشور تمام این احزاب می‌توانند در عرصه انتخابات وارد شوند و ما معتقد هستیم که اصلاً بخشی از کارکرد احزاب، در زمان انتخابات متبلور می‌شود و همچنین فعالیت حزبی در سطح کشور قانونی و حتی ازنظر وزارت کشور، یک فرصت است.

وی افزود: ایران اسلامی در شرایط موجود انتخاباتی حساس را در پیش دارد که می‌تواند آثار ملی و بین‌المللی برای کشور داشته باشد و ازآنجاکه سیاست کلان جمهوری اسلامی حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات است، می‌بایست کمک کرد تا این رویداد عظیم به‌خوبی برگزار شود.

اعضای ستاد انتخابات به قانون اشراف داشته باشند

معاون وزیر کشور بابیان اینکه اعضای ستاد انتخابات به قانون اشراف داشته باشند، بیان کرد: اعضای ستاد انتخابات استان‌ها، فرمانداران و بخشداران و ... می‌بایست برای برگزاری باشکوه و بانشاط انتخابات تلاش کنند.

عرف بابیان اینکه ایران اسلامی در سال جاری شرایط خاصی را تجربه می‌کند، گفت: ترامپ قصد به‌زانو درآوردن جمهوری اسلامی را دارد و در راستای شناسایی نقاط ضعف کشور از هر اقدامی بهره می‌برد چراکه به‌خوبی می‌داند ایران اسلامی اقتدار دارد و در زمره معدود کشورهای دنیا محسوب می شود که بدون جنگ از ذیل بند هفت و ماده ۴١ شورای امنیت خارج‌شده است.

وی افزود: ترامپ به هیچ قاعده بین‌المللی پایبند نیست و فکر می‌کرد با این فشارها، جمهوری اسلامی بعد از یک سال دچار فروپاشی می‌شود اما شاهد هستیم که این‌گونه نشد و باوجوداینکه مردم سال ۹۸ را با دشواری‌هایی چون مشکلات ناشی از سیل، تحریم‌های اقتصادی، نوسانات اقتصادی و ... آغاز کردند در حال حاضر شاهد ثبات نسبی در عرصه اقتصاد و جهش در سطح بین‌المللی هستیم.

رئیس ستاد انتخابات بابیان اینکه ایران جایگاهی رفیعی در منطقه و جهان دارد، ابراز کرد: مشارکت مردم در اربعین امسال یک‌میلیون نفر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش‌یافته و این نشان می‌دهد اقتدار، قدرت نرم، نفوذ راهبردی و قدرت معنوی جمهوری اسلامی در منطقه تا چه اندازه است.

کد خبر 4745583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =