بخش نرم افزاری موزه دفاع مقدس نادیده نماند

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: راه‌اندازی موزه دفاع مقدس شهر تهران با رویکرد انسان محور صورت گیرد و شهرداری هم اشخاص، فضاها، نمادها، آثار هنری مرتبط با دفاع مقدس را درسطح تهران شناسایی کند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد مسجدجامعی در صحن شورای اسلامی شهر تهران در خصوص طرح «الزام شهرداری تهران به انجام مطالعات ایجاد موزه دفاع مقدس شهر تهران»  تاکید کرد: تهران در دفاع مقدس خیلی نقش داشته است. بیش از بیست هزار شهید دفاع مقدس دارد. تهران چهار دوره بمباران و موشک باران شده است. فقط در بخشی از یک دوره، ۶۰ نقطه تهران از موشک باران آسیب های جدی دیده که ما در ایام هفته دفاع مقدس، اطلس بمباران شهر تهران را که سند خیلی مهمی است و وزارت راه و شهرسازی آن را تهیه کرده رونمایی کردیم و نمی دانم چرا سند به این مهمی خیلی رسانه ای نشد. بنابراین در حق تهران ادای دین نشده است.

وی ادامه داد: الان دو سال است کاری جدی در باره دفاع مقدس در تهران انجام نشده است. اینکه دوباره عکس های شهدا را ترمیم کنیم و نصب کنیم، کار چندان موثری نیست.

وی با اشاره به این که اشیا و آثار موزه دفاع مقدس بیشتر جنس سخت افزاری دارد تا جنس نرم افزاری و پرداختن به نقش زنان، کودکان و دانش آموزان چندان مورد توجه قرار نگرفته، بیان کرد: مثلاً صنایع دفاع و غنائم جنگی باوجود اهمیتی که دارد اما روح دفاع مقدس را بازتاب نمی دهد. لذا این طرح تأکید دارد که در دوره این شورا، راه اندازی موزه دفاع مقدس شهر تهران با رویکرد انسان محور صورت گیرد و شهرداری هم اشخاص، فضاها، نمادها، آثار هنری و حجمی و تأسیسات مرتبط با دفاع مقدس را در سطح تهران شناسایی و تدوین کند و یک لایه کامل اطلاعاتی را در سامانه اطلاعات جغرافیایی شهر تهران بگذارد. این سامانه موجب خواهد شد مباحثی همچون بی توجهی به نام شهدا که این روزها مطرح می شود بی اثر بماند و همه چیز مشخص و اگر هم تخلف صورت گیرد با آن مقابله شود.

وی در پایان گفت: تقارن با هفته دفاع مقدس، طرح این موضوع را مغتنم کرده است و با این کار ما به عنوان نمایندگان مردم از حیثیت و جایگاه تهران در دفاع مقدس حمایت می کنیم.

کد خبر 4745755

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =