۲۰۰۰ مورد بازدید از اماکن توزیع عرضه مواد غذایی ایلام  طی اربعین

ایلام - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: دو هزار و ۵۶ مورد بازدید از اماکن توزیع عرضه مواد غذایی ایلام طی اربعین صورت گرفته است.

 راضی ناصری فر در گفتگو با خبرنگار مهر در این رابطه اظهار داشت: در این مدت ذکرشده تعداد ۵ تیم متشکل از ۶۵ نفر از پرسنل مبارزه با بیماری های دانشگاه تعداد ۲۵ هزار عدد ماسک و تعداد ۶۲ هزار عدد پمفلت آموزشی را در بین زائران اربعین حسینی توزیع کرده اند.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت نیز تعداد ۳۰۳ عدد مایع ضد عفونی کننده دست نیز در بین زائران اربعین حسینی جهت حفظ سلامت آنان توزیع شده است.

وی همچنین در رابطه با خدمات و فعالیت های حوزه بهداشت محیط نیز خاطرنشان کرد: از ۱۶ لغایت ۲۰ مهرماه نیز تعداد ٢٠ تیم متشکل از ۴۰ نفر پرسنل خدوم بهداشت محیط تعداد دو هزار و ۵۶ مورد بازدید از اماکن و مراکز تولید و توزیع و عرضه مواد غذایی و آب آشامیدنی داشته اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان داشت: همچنین نیروهای زحمتکش بهداشت محیط تعداد یک هزار و ۱۷۸ مورد آموزش به خادمان زائران در موکب‌ها نیز انجام داده اند و در رابطه با سلامت آب آشامیدنی نیز تعداد دو هزار و ۶۱۱ مورد کلرسنجی و تعداد یک هزار و ۲۸ مورد سنجش پرتابل را به مرحله انجام رسانده اند.

ناصری فر بیان داشت: در مدت مذکور در پی بازدیدهای پرسنل بهداشت محیط مقدار ۲۵۳ کیلوگرم مواد غذایی فاسد جمع آوری و معدوم شده است.

وی یادآورشد: همچنین تعداد ۴۲ مورد نمونه‌برداری مواد غذایی و ۲۰۵ مورد نمونه‌برداری آب و تعداد ۱۹۱ مورد نظارت بر توزیع مواد غذایی و تعداد ۲۲۸ مورد بازدید از سرویس بهداشتی نیز از سوی پرسنل بهداشت محیط انجام شده است.

کد خبر 4745942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =