پز عالی مدیران وارداتی/ رهن خانه لاکچری با جیب خالی شهرداری کرج

کرج - لایحه پرداخت ودیعه مسکن برای دو مدیر غیربومی به منظور رهن خانه در منطقه لاکچری کرج در حالی با مخالفت برخی اعضا مواجه شد که به تصویب شورا رسید.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: روز گذشته لایحه‌ای با موضوع ساختمان ملکی استیجاری استانداری البرز با قید دو فوریت در صحن علنی شورای شهر کرج ارائه شد.

در این لایحه آمده بود؛ «شهرداری کرج در نظر دارد تا در چارچوب اصول هم افزایی و در راستای راهبرد تعاملی و با هدف کمک به ارتقای کمی و کیفی ساختار اداری و کالبدی عالی استان و نیز بهبود سطح خدمات رسانی استانداری البرز نسبت به اجاره دو ساختمان در جهانشهر کرج جمعا به مبلغ ودیعه یک میلیارد تومان جهت استقرار برخی از واحدهای تابعه استانداری و نیز تعمیر و بهسازی ساختمان اداری استانداری به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان در سال جاری اقدام کند. هزینه ها از محل ماده ۱۶ منظور گردد.»

این لایحه دوفوریتی که در واقع پرداخت ودیعه مسکن برای دو مدیر غیربومی استانداری البرز بود با مخالفت برخی اعضا از جمله نایب رئیس شورای شهر مواجه شد.

رحیم خستو با اشاره به اینکه متن لایحه درباره ساختمان اداری است و فرمایش آقای شهردار به ودیعه مسکن آنهم به مبلغ یک میلیارد تومان اشاره دارد، به خبرنگار مهر گفت: این موضوع (ودیعه برای مسکن) با متن لایحه همخوانی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس نص صریح قانون چنین کمکی غیر قانونی است، گفت: از سقف ماده ۱۶ معلوم نیست تاکنون چه میزان مصرف شده است.

نایب رئیس شورای شهر کرج با بیان اینکه رای دادن به این لایحه، شهردار را با مشکلات و درخواست های زیاد روبرو می کند، گفت: اساسا با این لوایح مخالف هستم و مخالفتم نیز برای حمایت از شهردار است.

خستو با اشاره به اینکه بسیاری از مدیران شهر غیر بومی هستند، گفت: وجود چنین امکاناتی باعث ایجاد جذابیت برای آنها می شود همچنین امکان دارد که دیگر سیستم ها یکی پس از دیگری صف کشیده چنین درخواست هایی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه نیازی به لایحه دوفوریتی نبوده زیرا وسایل آنها در خیابان نیست و صاحبخانه جوابشان نکرده است، گفت: این لایحه نیازمند بررسی بیشتر در کمیسیون مربوطه است.

نایب رئیس شورای شهر کرج در بخش دیگری ضمن انتقاد نسبت به مبلغ قید شده در لایحه، گفت: ودیعه یک میلیاردی برای دو واحد آپارتمان بسیار زیاد بوده و با استعلام انجام شده از برخی املاکی ها ۵۰۰ میلیون تومان برای آپارتمان ۳۰۰ متری است،حال این سوال مطرح می شود که چه ضرورتی دارد مدیران استانی با اموال عمومی از آپارتمان ۳۰۰ متری برخوردار شوند.

نایب رئیس شورای شهر کرج با تاکید بر اینکه این امر مصداق بارز اشرافی گری است، گفت: این مهم با وضعیت معیشتی مردم انطباق ندارد.

دلیل رهن آپارتمان در مناطق لوکس چیست؟

خستو با طرح این سوال که دلیل رهن آپارتمان در مناطق لوکسی مثل جهانشهر چیست و آیا نمی شود در مناطق متوسط اقدام به رهن آپارتمان شود؟ گفت: وقتی شهرداری برای تامین بودجه با مشکل مواجه است چه لزومی دارد که چنین لوایحی تصویب شود.

اما منصور وحیدی دیگر عضو شورای شهر کرج در جلسه شورا گفته است؛ تصویب این لایحه برای شورای شهر بازخورد منفی دارد به طوری که شاید برخی فکر کنند که ما با برخی ها بده بستان داریم.

قرار نیست اگر معاون استاندار هستید در محله جهانشهر بنشینیدوی با اشاره به اینکه استانداری نباید از ما انتظار داشته باشد که تصمیم غلط بگیریم، گفت: قرار نیست اگر معاون استاندار هستید در محله جهانشهر بنشینید مگر ما که در محله ای با ودیعه ۱۰۰ میلیونی و با متراژ ۱۰۰ متری زندگی می کنیم، با مشکلی مواجه هستیم.

عضو شورای شهر کرج اضافه کرده است؛ با تعیین این رقم مخالف هستم و بهتر است شهرداری در ارائه لوایح کارشناسی تر عمل کند.

گفتنی است با وجود مخالفت برخی اعضا این لایحه به تصویب شورای شهر کرج رسید.

کد خبر 4746047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =