واگذاری موقت هپکو به سازمان خصوصی سازی به معنای دولتی شدن نیست

اراک- استاندار مرکزی گفت: سهام شرکت هپکو به صورت موقت به سازمان خصوصی سازی به عنوان متولی سهم ۶۰ درصدی بازگشته زیرا قرارداد سهام دار قبلی فسخ شده، اما این شرکت دولتی نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در اراک، اظهار داشت: برداشت ناصحیح و نادرست نسبت به واگذاری هپکو به دولت، به ویژه در رسانه ها صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: بر اساس درخواست بنده به رییس ‌جمهور قرار بود، قرارداد سهامدار عمده هپکو با سازمان خصوصی سازی فسخ شود تا راه برای واگذاری این سهام به یک گروه صالح تر و با اهلیت تر هموار شود و بر اساس دستور رییس جمهور طی یک پروسه ۲۰ روزه فسخ قرار داد سهامدار هپکو انجام شد و هنگامی که این اتفاق سیر طبیعی، قانونی و حقوقی خود را طی می کند، سهام به صورت خودکار به فروشنده که سازمان خصوصی سازی است، باز می گردد و این بدین معنی نیست که سهام به دولت باز می گردد.

استاندار مرکزی افزود: با صراحت اعلام می کنم سهام هپکو به صورت موقت به سازمان خصوصی سازی به عنوان متولی سهم ۶۰ درصدی بازگشته است زیرا قرارداد سهام دار قبلی فسخ شده است.

آقازاده گفت: اکنون زمینه های مناسب و مطلوب برای واگذاری این سهم به افراد، گروه ها و شرکت های دارای صلاحیت در حال آماده شدن است، اما در یک پروسه سه الی چهار ماهه کمتر یا بیشتر به طول می انجامد و در این مدت زمان متولی سهام هپکو سازمان خصوصی سازی می باشد.

وی عنوان کرد: با مکانیسم های دقیقی که در این زمینه انجام می‌شود، امیدواریم یک کنسرسیوم، گروه، یک فرد یا شرکتی که می تواند هپکو را با توجه به نیازها و ظرفیت های بالایی که به ویژه در حوزه عمرانی کشور برخوردار است، ورود پیدا کند و پس از مراحل گزینش و استعلام های لازم اقدامات مربوطه را انجام دهد.

استاندار مرکزی گفت: شورای تامین استان در تعیین سهام دار هپکو از نقش به سزایی برخوردار است.

آقازاده در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: در خصوص مشکلات شرکت آذرآب همچنان صحبت ها ادامه دارد به طوری که طی دو روز گذشته با سهام دار عمده شرکت آذرآب که یکی از بانک های عامل است، صحبت شده و پس از آن در خصوص راهکارها و شرایطی که می تواند این سهام دار جدید در موضوع خرید و تملک سهام داشته باشد، به یک چارچوب مناسب رسیدیم.

استاندار مرکزی افزود: شرایط پیشنهاد شده از سوی ما به تایید شورای تامین استان رسیده و شرایط به نسبت خوب است.

وی اظهار کرد: اگر با این شرایط هر کسی ورود پیدا کند، بنده قول می دهم که آذرآب حتی بهتر از زمانی که در اخیار دولت بود، اداره شود که این روند به یک پروسه دو ماهه نیازمند دارد که پس از تایید بورس به صورت آگهی مزایده در بورس مطرح می شود و با واگذاری این سهام به بخش خصوصی مشکلات این شرکت بر طرف می شود.

استاندار مرکزی گفت: براساس موافقت های صورت گرفته قرار شد واگن پارس به مپنا واگذار شود. در حال حاضر مذاکراتی در این رابطه در جریان است و در خصوص قیمت ورود پیدا می کنیم تا در آینده نه چندان دور شاهد واگذاری این شرکت باشیم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر شرکت ماشین سازی از سفارشات خوبی برخوردار است و مدیریت در حال اخذ سفارشات مختلف می باشد و نیاز صنایع سنگین کشور در این قسمت بسیار بالا است. شرکت های آذرآب و ماشین سازی اگر مدیریت قوی و فعال داشته باشند، با مشکلی در سفارش، تولید و فروش محصول مواجه نخواهند بود.

کد خبر 4746180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =