یک کمپ ترک اعتیاد خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر ترک اعتیاد ناموفق را تجربه کرده‌اید، دوباره امتحان کنید. ناامیدی و نگرانی شما از بابت ترک ناموفق قابل درک است. اما همه‌ اینها با مراجعه به یک مرکز مشاوره و ترک اعتیاد خوب قابل درمان است.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در این مقاله مفید، با ما همراه هستید تا بیشتر با کمپ ترک اعتیاد آشنا شوید. یک چیز خیلی واضح است، ممکن است یک اشتباه کوچک باعث بروز اعتیاد شود. این اشتباه ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. همنشین شدن با موجود خطرناکی مانند اعتیاد، اصلا کار عاقلانه‌ای نیست. نه می‌توان آن را مجبور کرد که به حرف تو گوش کند، نه می‌توان آن را کنترل کرد و نه هیچ... هر چه قدر بیشتر کنارش بمانی، بیشتر به حرف آن گوش می‌دهی و بیشتر مورد کنترل آن قرار می‌گیری و بیشتر بویش را می‌گیری.

اهمیت مرکز مشاوره و ترک اعتیاد

زمانی که در یک مرکز مشاوره و ترک اعتیاد، به روان‌درمانی پرداخته شود، نتیجه ترک اعتیاد موفق خواهد بود. دلایل زیر اهمیت این مراکز را بشتر نشان خواهد داد:

· اگر درمان روانی اعتیاد موفق نباشد، فرد بعد از ترک اعتیاد جسمی دچار وسوسه برای مصرف می‌شود و چرا که بدن او برای مصرف کشش دارد.  

· اگر فرد دوباره در برابر مصرف مواد وسوسه شود و به سمت مصرف آن بروند، با شدت بیشتری مواد مصرف می‌کند و کنترل میزان مواد مصرفی برای او دشوار خواهد شد. در نتیجه ترک اعتیاد جسمی یک عامل اصلی برای شدت اعتیاد شده و ممکن است عواقب بدتری مانند اوردوز نیز به همراه داشته باشد.

· زمانی که فرد مجددا معتاد شود، ضربه روحی شدیدی می‌خورد. به خاطر اینکه نسبت به خود احساس ناامیدی می‌کند. فرد از خودش متنفر می‌شود. از اینکه هزینه کرده و وقت گذاشته اما نتیجه نگرفته است. در این شکست تنها خودش را مقصر می‌داند و همین مقصر دانستن ممکن است او را به فردی افسرده تبدیل کند.

· فردی که افسرده و ناامید شده، به راحتی اقدام به ترک اعتیاد نمی‌کند. این تصور در او ایجاد شده که حتی مراکز ترک اعتیاد نیز نمی‌توانند او را درمان کنند. در نتیجه به اعتیاد خود بیشتر ادامه می‌دهد.

اینجاست که اهیمت مرکز مشاوره و ترک اعتیاد آشکار می‌شود. که کمپ همت جزو بهترین کمپ ها در کشور می باشد. افرادی که بتوانند برای اولین بار درمان خود را در این مراکز شروع کنند، شانس بیشتری از افرادی دارند که یک بار در ترک اعتیاد شکست خورده‌اند. اما افراد شکست‌خورده‌ای که از ترک اعتیاد تجربه‌های ناخوشایندی دارند، به راحتی می‌توانند با مراجعه به این مراکز تجربه بد خود را به تجربه خوب تبدیل کنند.

مشاوره فردی در ترک اعتیاد

یکی از مهم‌ترین جلساتی که در مرکز مشاوره و ترک اعتیاد برگزار می‌شود، جسات مشاوره فردی است. طی این جلسات، شما با یک روان‌درمان‌گر ملاقات می‌کنید. نگران نباشید. جلسه ملاقات شما کاملا دوستانه است و شما در آن احساس راحتی خواهید کرد. در طی این جلسه به کمک روان‌درمانگر، زندگی خود را از ابتدا مورد بررسی قرار می‌دهید و هر آنچه که موجب شده شما به سمت اعتیاد بروید بررسی خواهید کرد. شاید به نظر کار بیهوده‌ای باشد، اما حذف عامل اعتیاد، مهم‌ترین حرکت در ترک اعتیاد است. خیلی از افراد حتی خودشان نمی‌دانند چطور و چرا به اعتیاد مبتلا شده‌اند. این افراد فکر نمی‌کنند که اعتیاد آن‌ها دلیل داشته باشد. اما مطمئنا پشت هر اتفاقی از زندگی یک دلیل و یک عامل وجود دارد.

علاوه بر ریشه‌یابی اعتیاد، در این جلسات به چیزهای دیگری نیز پرداخته می‌شود. روان‌درمانگر با استفاد از تخصص خود و به کمک شما، متوجه آسیب‌های روحی ناشی از اعتیاد در شما می‌شود و به شما کمک می‌کند تا آن‌ها را رفع کنید.

در این جلسات، خیلی چیزها بررسی شده و ریشه خیلی از مشکلات شناسایی می‌شود. روان‌درمانگر با صبر و حوصله به شما کمک می‌کند تا از نظر روانی سلامت خود را به دست بیاورید.

مشاوره گروهی در ترک اعتیاد

معمولا در مشاوره‌های گروهی به مسائل کلی روان‌درمانی پرداخته می‌شود. در این جلسات، به مسائل و مشکلات مشترکی که بین بیماران رایج است می‌پردازند. از جمله این مشکلات می‌توان به چالش‌های بعد از ترک اعتیاد، وسوسه‌های بعد از ترک مواد و ... اشاره کرد.

علاوه بر مراکز غیرمجاز، مراکز مجاز بسیاری نیز وجود دارند که به پروتکل‌های درمانی توجهی ندارند. نبود نظارت کامل و کافی بر عملکرد مراکز مجاز و غیر مجاز ممکن است مشکلات زیادی را به وجود بیاورد. مسئولین باید به صورت موثری روی پروتکل‌های درمانی وضع شده نظارت داشته باشند تا تمامی بیماران در فضایی درست درمان شوند.

تاثیر وجود مشاوره بر روش‌های درمانی

روش‌های مختلفی برای درمان اعتیاد وجود دارد. همه‌ای روش‌ها باید در جای خود و با بررسی شرایط بیمار تجویز شوند. اما در برخی مراکز بخاطر عدم وجود درمان روانی اعتیاد، تنها از یک روش مانند روش جایگزینی مواد با متادون استفاده می‌کنند. چرا که به بیمار آموزش‌های لازم برای مقابله با وسوسه مصرف نمی‌دهند و سعی می‌کنند همه‌ی بیماران را با وابسته کردن به یک مواد خاص، از مصرف مواد قبلی حفظ کنند.

با اینکه متادون درمانی برای افراد اندکی از بمیاران با سطح اعتیاد خاص پیشنهاد خوبی است، اما اصلا یک روش مناسب برای همه نیست و نباید به عنوان یک درمان همگانی استفاده شود.

اگر فرایند درمان را در یک مرکز مشاوره مورد بررسی قرار دهید، متوجه می‌شوید که در مرکز مشاوره و ترک اعتیاد با توجه به شرایط روانی و جسمی بیمار روش درمانی انتخاب و اعمال می‌شود. انتخاب روش درمانی درست که تنها با همکاری پزشک و روانشناس قابل انجام است، تاثیر مهمی در ترک اعتیاد دارد.

درمان موفق در ترک اعتیاد

درمان موفق در ترک اعتیاد خیلی هم دور از ذهن نیست. روزهای سلامتی خود را به یاد بیاورید. شما شخصی بودید که زندگی را در دست داشتید. اما ورود اعتیاد به زندگی‌تان افسار زندگی را از دستتان گرفته است. شما بزرگترین مخلوق خدا هستید و لایق بهترین‌ها. اگر اعتیاد زندگی شما را دگرگون کرده و نعمت‌های زیادی همچون خانواده، سلامتی، جایگاه اجتماعی و وضعیت اقتصادی خوب را از شما گرفته است، نگران نباشید. اگر به یک مرکز مشاوره و ترک اعتیاد مراجعه کنید، قادر خواهید بود اعتیاد خود را به صورت کامل درمان کنید.

درمان ناموفق در ترک اعتیاد

اگر به هر صورتی ترک ناموفق در ترک اعتیاد را تجربه کرده‌اید، دوباره امتحان کنید. ناامیدی، افسردگی و نگرانی شما از بابت ترک اعتیاد ناموفق کاملا قابل درک است. اما همه‌ی این‌ها با مراجعه به یک مرکز مشاوره و ترک اعتیاد خوب قابل درمان است. شما می‌توانید با مراجعه به یک مرکز مناسب، علاوه بر تجربه ترک اعتیاد موفق، مشکلات و آسیب‌های ناشی از ترک ناموفق خود را حل کنید و درمان کنید. فقط کافیست کمی انگیزه داشته باشید و به سمت بهترین مرکز مشاوره و ترک اعتیاد قدم بردارید.

خوشبختانه  کمپ ترک اعتیاد همت یا همان  کمپ همت این امکان را برای این دست از مراجعه کنندگان فراهم کرده و توانسته به خوبی پاسخگو آنان باشد. این مرکز آمادگی خود را جهت ارائه مشاوره به بیماران و افراد مبتلا به اعتیاد اعلام میدارد که افراد می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این مرکز به نشانی www.camphemmat.com/ و یا با شماره های داخل وب سایت تماس بگیرید و از این امکان بهره‌مند شوند.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 4746353

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =